Tgrt Haber

İBB başkan adayı Kurum olta balıkçılarına müjde verdi!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
28 Şubat 2024 19:01 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 19:13
,Murat Kurum,aday

Murat Kurum’dan Sarıyer’deki olta balıkçılarına müjde geldi. Kurum, “Sahile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek seyyar kabinler koyacağız” dedi.

31 Mart yerel seçimleri için adayların çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Sarıyer’de olta balıkçıları ile bir araya geldi. Balıkçılarla konuşan Kurum’a AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun ve beraberindeki heyet eşlik etti.

Sahile balık tutmaya gelen bir vatandaş Kurum’a “1 Nisan’da sizi tebrik edeceğiz. İstanbul’u da gerektiği şekilde sizinle yöneteceğiz. Arkanızdayız, yanınızdayız” dedi.

“SEYYAR KABİNLER KOYACAĞIZ”

Bir vatandaşın sahilde tuvalet ve büfe eksiği olduğunu söylemesi üzerine Kurum “Sahile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek seyyar kabinler koyacağız. Sahilde yapamıyorsak sahilin karşısında yapacağız” şeklinde konuştu.

İBB başkan adayı Kurum olta balıkçılarına müjde verdi! - 1. Resim

“BİOÇEŞİTLİLİK KAYBOLUYOR”

"5 yılda denizi bile kuruttular” diyen bir vatandaşla sohbet eden Murat Kurum, mevcut yönetimin Marmara’nın temizlenmesi için imzaladığı protokole uymadığını belirtti. Müsilajla mücadele için Marmara genelinde seferberlik ilan ettiklerini söyleyen Kurum, “Marmara belediyelerinin hepsini birleştirdik, müsilajı temizlemek için gece gündüz çalıştık. Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak bütün Marmara ile protokol yaptık. Bu müsilajı bir daha görmek istemiyorsak eğer hızlı bir şekilde arıtma tesislerinin yapılması lazım. Ön arıtma olanları da ileri biyolojik arıtmaya taşımamız lazım. Burası nefes alamıyor. Deniz ve canlılar nefes alamıyor. Bioçeşitlilik kayboluyor. Müdahale etmezsek daha vahim sonuçlara gideceğini de bilim insanları söylüyor. Ama maalesef İBB yönetimi protokol imzalamasına rağmen bir adım atmadı. Atmadıkları yetmiyormuş gibi ‘Temel atmama töreni’ yaparak tarihe geçtiler. O temel atmama töreni Marmara’nın kirliliğine katkı sağladı” diye konuştu.

İBB başkan adayı Kurum olta balıkçılarına müjde verdi! - 2. Resim

“SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ”

Bir vatandaş ise Kurum’a “Vizyonsuz ve misyonsuz bir partinin elinde kaldık. İnşallah düzelecek. Sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...