Tgrt Haber

İYİ Parti Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım TGRT Haber'de: Bizde taahhüt olacak

28 Şubat 2024 21:04 - Güncelleme : 15 Mart 2024 23:47
,Ankara

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım TGRT Haber'de projelerini anlattı. Yıldırım, "Bizim projelerimizde vaat olmayacak taahhüt olacak." dedi. Yıldırım, Mansur Yavaş'a da sert sözlerle yüklendi.

MUHABİR: YUSUF ÖZGÜR BÜLBÜL / tgrthaber.com.tr

İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, Medya Kritik programının konuğu oldu. Yıldırım, Ankara ve politika gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

"YAVAŞ 300 MİLYAR LİRA PARA HARCADI"

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bizim projelerimizde vaat olmayacak taahhüt olacak. Yavaş görev süresinde 300 milyar lira para harcadı. Mansur Yavaş'ın başkanlık döneminde bir icraat yok. Ankara'da 5 yıldır icraatsizlik dönemi var."

"MANSUR YAVAŞ SEÇİMİN KAYBEDİLMESİNDE ÖNEMLİ ETKEN"

"Mansur Bey'in boş kaleye gol atma devri bitti. Demokrasilerde alternatif olmak suç mu? Mansur Bey Cumhurbaşkanı adayı oldu ben dahil İYİ Partili seçmenler oy verdi ve kazanamadı. Mansur Yavaş kendisine düşeni yapmadı. Doğal olarak da seçimin kaybedilmesinde önemli bir etkendir. Yavaş korktuğu için Cumhurbaşkanı adayı olmadı. "

İYİ Parti Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım TGRT Haber'de: Bizde taahhüt olacak - 1. Resim

"KILIÇDAROĞLU'NA "MANSUR BEY ADAYIMIZDIR" DEDİRTİLDİ"

"Mansur Yavaş nereye gittiyse İYİ Parti oraya gidecek diye bir şey. Bu algı yönetiminin bir parçası olarak karşımızda duruyor. 2019 yılında ittifak döneminde Kılıçdaroğlu'nun danışmanıydım. CHP ve İYİ Parti adayları birlikte belirledi. Yani "CHP adayım bu" İYİ Parti "adayım bu" diye gelmedi 2019'da. Birlikte adaylaştırıldı. Mansur Yavaş bir konser düzenledi ve adayım dedi. Kimseye sormadı. İYİ Parti'ye, CHP'ye sormadı. Kılıçdaroğlu'na "Mansur Bey adayımızdır" dedirtildi. Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu'cu değil."

YILDIRIM: SEÇİMİ BEN KAZANACAĞIM

"Seçimi ben kazanacağım. Belediyeye ait ne kadar yer varsa Yavaş'ın fotoğraflarıyla dolu. Madem bu kadar rahat kazanıyorsa niye bu kadar afiş asıyor. Bir Cengiz Topel aday olacak diye niye İYİ Parti'ye operasyon çekiyor. Evinin salonuna kadar olay çıkarttırıyor. İstifa ettirdiklerinin yarısı CHP'den aday."

İYİ Parti Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım TGRT Haber'de: Bizde taahhüt olacak - 2. Resim

İYİ PARTİ AK PARTİ'DEN DE OY ALIYOR

"Seçim anket yalancılığıyla değil, sandıkta alınır. Ben iki adaydan daha fazla oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. İYİ Parti AK Partili seçmenden de oy alıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimini de yüzde 60'a 40 kazanıyorduk değil mi? Size farklı söylüyorlar. İYİ Parti'ye kimse diz çöktüremedi. Seçmen kendisine yapılanı çok güzel izliyor. Seçmenimiz başka partilere gitmiyor."

"GÖSTEREMİYORSAN ORTADA ŞEFFAFIM DİYE GEZME"

"50 bin Ankaralıyı ev sahibi yapacağız. Sayın Mansur Yavaş sorularımıza cevap vermeyerek bir yere gelemez. Belediye şirketlerinde kayıp finansman var. Bu afişlerin faturalarını gösterin. Göstermiyorsan da ben şeffafım diye ortada gezme. Ankaralı hemşerilerimize şunu soruyoruz: Kendi hayatlarını kolaylaştıran bir tane bir şey gösterin."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...