Tgrt Haber

Kılıçdaroğlu'ndan 'Muhalefet dağıldı' diyenlere seçim öncesi sürpriz çıkış: Bir ay sonra...

Editör: Şule Altınel / Kaynak: Sözcü
01 Eylül 2023 11:27 - Güncelleme : 01 Eylül 2023 11:39
Kılıçdaroğlu'ndan 'Muhalefet dağıldı' diyenlere seçim öncesi sürpriz çıkış: Bir ay sonra...
Kılıçdaroğlu,CHP,muhalefet

Seçimlerin ardından eleştiri oklarının hedefi olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, muhalefetin parçalandığı iddialarına 'Üç gün yada bir ay sonra oturup konuşuruz. Kimse imzasını çekmedi" diyerek seçim öncesi sürpriz bir cevap verdi. 

Türkiye 7 ay sonra yeniden sandığa giderek yerel seçimlerde oy verecek. Mayıs seçimlerinde yenilgiye uğrayarak eleştirileri oklarının hedefinde kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 31 Mart için nasıl bir tutum sergileyeceği ve hangi partilerle ittifak yapacağı merak ediliyor. Kılıçdaroğlu, Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığınca organize edilen "Gazeteci Buluşmaları"nda, yenilgiden sonra muhalefetin paramparça hale geldiği iddialarına sessizliğini bozdu.

Kılıçdaroğlu gazetecilerle buluştu

"SANKİ SABAH AKŞAM KAVGA EDİYORUZ"

Muhalefet hakkında algı yapıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, Sözcü'ye yaptığı değerlendirmede; "Ben muhalefeti paramparça görmüyorum. Öyle bir algı yaratılıyor ki sanki biz sabah akşam kavga ediyoruz. Pekala üç gün sonra bir ay sonra oturup konuşuruz. Altı siyasi partinin ortak metin hazırlaması kimin yapabileceği bir şey. Türkiye'nin demokratikleşmesi açısından hepimizin imzası var. Kimse imzasını çekmedi." ifadelerini kullandı.

NEZAKETSİZLİK YAPMAK İSTEMEM

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in seçim öncesinde 6'lı Masa'dan ayrılıp tekrar masaya dönmesi hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Meral hanımın masadan kalkması sonra gelmesi onların takdirinde… Bir başka partiye neden masadan kalktın diye bir sorgulama yapmadık. Zarar verdi mi vermedi mi diye özel bir çalışma da yapmadık. Her şey çok hızlı ilerliyor. ('Akşener, belediye başkanlarınızı suçluyor…Olası bir ittifaka açık değil gibi bir izlenim veriyor' hatırlatması üzerine) Nezaketsizlik yapmak istemem…

Meral Akşener

"HALKIN SEÇTİĞİ PARTİYİ DÜŞMAN İLAN EDEMEZSİNİZ"

Yeşil Sol Parti İstanbul'da aday çıkarır mı, ittifak içindeki partiler aday çıkarır mı bilmiyoruz. Süreç içinde konuşulur. Kimseyle kavga edip, ilişkileri koparmış değiliz. Grup Başkanvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları konuşuyor. Yeşil Sol Parti'nin içişlerine karışmak etik dışı olur. HDP konusunda da parlamentoda halkın seçtiği bir partiyi düşman ilan edemezsiniz. Hüda-Par'ın da dünya görüşüne de katılmayız ama düşmanlaştırmayız. Yeşil Sol ile de kavga, düşmanlık yok, işbirliğimiz de yok. AK Parti'ye de MHP'ye de yalın kılıç gideceğiz demedik. Eleştiri demokratik yollarla olur."

Kaynak: Sözcü
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...