Tgrt Haber

Murat Kurum’dan 'Başak Demirtaş' yorumu: Pazarlık, baskı, talimat mı var? 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
08 Şubat 2024 19:58 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 20:05
Murat Kurum,,aday,AK Parti

DEM Parti'nin İBB adayı olacağı konuşulan Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilmesi sonrası Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum'dan ilk yorum geldi.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başak Demirtaş’ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kararı eleştiren Kurum, "Dün hevesliyken bugün niye bu kararı aldı? Pazarlık mı var? Baskı, talimat mı var? İttifak yapıyorsanız gizlemeyin, PKK üzerinden medet ummayın" dedi. 

"TALİMAT MI GELDİ?"

Gazete, televizyon ve dijital medyanın genel yönetmenleri ve yöneticileriyle bir araya gelen Kurum, Başak Demirtaş’ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararıyla ilgili soru üzerine, "Hep söylüyorum, biz bu yola çıkarken karşımızda kim aday olur, kim kiminle ittifak yapar diye hiç düşünmedik. Yalnız karşı tarafta gördüğüm bir kaos, karmaşa, belirsizlik düne kadar çok hevesliyken bugün neden bu kararı aldılar? Başka bir yerden bir talimat mı geldi, baskı mı geldi, pazarlıklar mı oldu veya pazarlıklar devam mı ediyor? Bunları zamanla öğreneceğiz" dedi.  

Kendi işlerini ve seçim sürecine odaklandığını belirten Kurum, "Gerçi biliyorsunuz bunların al gülüm ver gülümleri bitmez. Geçmişte İBB’yi aralarında nasıl pay ettikleri malumunuz. 2023 Genel Seçimlerinde de cumhurbaşkanı yardımcılıkları ve bakanlıklar dağıtıyorlardı. Bunların bu pazarlıkları bitmez, seçime kadar da devam eder. Ama biz işimize bakıyoruz" diye konuştu. 

Murat Kurum’dan 'Başak Demirtaş' yorumu: Pazarlık, baskı, talimat mı var?  - 1. Resim

"BOYUN EĞMEYİZ"

Terör örgütü elebaşlarından kendisine yönelik tehditlerin hatırlatılması üzerine ise Kurum, "Ne bölücü terör örgütünün ne de başka örgütlerin tehditlerine hiçbir zaman boyun eğmedik, bundan sonra da asla eğmeyiz” dedi.

"DEMOKRATİK YARIŞ, HERKESİN ARZUSU"

Murat Kurum’a Ekrem İmamoğlu ile bir temas kurup kurmadığı sorulması üzerine “Ekrem İmamoğlu ile dün görüştük. İyi niyet temennilerinde bulunduk. Demokratik, sonunda İstanbul’un kazanacağı bir yarış olması hepimizin arzusu" ifadelerini kullandı.

Murat Kurum’dan 'Başak Demirtaş' yorumu: Pazarlık, baskı, talimat mı var?  - 2. Resim 

KANAL İSTANBUL RAFA MI KALKACAK? 

Kanal İstanbul ile ilgili soru üzerine Kurum, "İstanbul’un gündeminde olmayan konular bizim de gündemimizde olmayacak. İstanbullunun beklediği deprem riskinin ortadan kaldırılması, ulaşım çilesinin bitmesi. Gündemde ne varsa onun peşinden koşacağım" dedi. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...