Tgrt Haber

Nevşehirli Recep Tayyip Erdoğan milletvekili aday adaylık için başvurusunu yaptı

Editör: Fetih Kökten / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
17 Mart 2023 11:26 - Güncelleme : 17 Mart 2023 11:29
Nevşehirli Recep Tayyip Erdoğan milletvekili aday adaylık için başvurusunu yaptı
recep tayyip erdoğan,nevşehir,milletvekili aday adayı,seçim,anket

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler öncesinde milletvekili aday adaylığı başvuruları sürüyor. Nevşehir’de AK Parti’den milletvekili aday adayı olan Recep Tayyip Erdoğan isimli genç başvurusunu tamamladı.

Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor. Cumhurbaşkanı ve 28.dönem milletvekillerinin belli olacağı seçimler öncesinde partiler milletvekili aday adayı olmak isteyenler için başvuruları kabul etmeye başladı. Bu kapsamda AK Parti Nevşehir İl Başkanlığına ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı olan genç adaylık başvurusunda bulundu. Nevşehirli 24 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’taki genel seçimler için AK Parti’den Nevşehir milletvekili aday adayı oldu. Evraklarını teslim eden genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile isminin aynı olmasından dolayı çoğunlukla olumlu tepkiler aldığını belirtti.

“GENÇLERİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlerde Nevşehir'den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Recep Tayyip Erdoğan; "AK Parti teşkilatlarında adeta bir fabrika vazifesi gören, biz gençlerin teşkilatlarında yetişmiş, davasına gönül vermiş liderine sevdalı bir kardeşiniz olarak doğduğum ve büyüdüğüm Nevşehir'den 14 Mayıs'ta yapılacak olan milletvekilliği seçimleri için ben de milletvekili aday adayı olduğumu açıklamak istiyorum. İsmimi duyan garipsiyor ve kimliğimi görmek istiyor. Genelde inanmıyorlar. 8 Mart 1999 doğumluyum. Adaylığım için hiç kimse beni yalnız bırakmadı ve herkes beni destekledi. 18-25 yaş kontenjanından aday adaylığına giriyorum. Eğer seçilirsem gençliği en güzel şekilde mecliste temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CEZAEVİNE GİRDİKTEN 3 GÜN SONRA DOĞDU

İsminin hikayesini anlatan Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan okuduğu şiir nedeniyle cezaevine girdikten 3 gün sonra dünyaya gelmişim. Babam da cumhurbaşkanımızı çok sevdiği ve bu duruma üzüldüğü için ve cumhurbaşkanımıza sevgisini göstermek için benim adımı Recep Tayyip koymuş" dedi.

Nevşehirli Recep Tayyip Erdoğan milletvekili aday adaylık için başvurusunu yaptı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...