Tgrt Haber

Özgür Özel'den hükümete çağrı! İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası ilk kez konuştu

Editör: Onur Kaya / Kaynak: TGRT Haber
14 Nisan 2024 14:19 - Güncelleme : 14 Nisan 2024 14:52
Özgür Özel'den hükümete çağrı! İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası ilk kez konuştu

CHP lideri Özgür Özel, İran ile İsrail arasındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu. Taraflara itidal çağrısı yapan Özel, hükümete de mesaj yolladı.

İran'ın dün akşam İsrail'e insansız hava araçlarıyla gerçekleştirdiği saldırı sonrası bölgede tansiyon yükseldi. Türkiye'yi de tehdit edebilecek gerilimle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) açıklama geldi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gazze'de kalıcı barış sağlanmadan bölgedeki çatışmaların dinmeyeceğine dikkat çekti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özel şu ifadeleri kullandı:

"Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Orta Doğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz.

HÜKÜMETE DE ÇAĞRI YAPTI

Kurucumuzun 'Yurtta barış dünyada barış' vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır.

"GAZZE'DE KALICI BARIŞ ŞART"

İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır.

Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...