Tgrt Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüştü

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: tgrthaber.com.tr
20 Nisan 2024 18:49 - Güncelleme : 20 Nisan 2024 19:14
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüştü

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile İstanbul'da görüştü. Görüşmede Türkiye ve Mısır ikili ilişkileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler ile küresel ve bölgesel konular masaya yatırıldı.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırıları sürdükçe gerilimin ve çatışmaların bölgeye yayılma riskinin bulunduğunu söyledi.

"GAZZE'DE KALICI ATEŞKES SAĞLANSIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan; bölgenin tamamının çatışma sarmalı içine düşmemesi için İsrail-İran gerginliğinin azaltılmasının önemli, bunun için İslam ülkelerinin birlikte çalışmasının ise elzem olduğunu ifade etti. Bölgede kalıcı çözüm için sağduyulu hareketin, stratejik aklın kullanılmasının hayati önemde olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze’deki İsrail zulmünün son bulması için de öncelikle acil kalıcı ateşkesin tesisinin ve insani yardımların Gazze’ye kesintisiz ulaşımının gerekli olduğunu belirtti.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ile görüştü - 1. Resim

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan eşlik etti.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...