Tgrt Haber

Son dakika | AK Parti'den emekli maaşı açıklaması: Süreç devam ediyor

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: tgrthaber.com
08 Temmuz 2024 17:04 - Güncelleme : 08 Temmuz 2024 17:33
Son dakika | AK Parti'den emekli maaşı açıklaması: Süreç devam ediyor

Son dakika haberi: AK Parti MYK toplantısı sonrası parti sözcüsü Ömer Çelik, önemli açıklamalarda bulundu. En düşük emekli maaşına ilişkin konuşan Çelik, "Bir çalışma var ancak karar süreci devam ediyor" dedi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 16.00'da toplandı. Parti genel merkezinde gerçekleştirilen toplantı, yaklaşık bir saat sürdü. UEFA'nın Merih Demiral'a verdiği skandal karar, işgalci İsrail'in Gazze'ye saldırıları ve en düşük emekli maaşıyla ilgili düzenleme olmak üzere birçok konu masaya yatırıldı.

MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, önemli açıklamalarda bulundu. En düşük emekli maaşına ilişkin konuşan Çelik, "Bir çalışma var ancak karar süreci devam ediyor" dedi.

Ömer Çelik'in konuşmasından satır başları:

Sol partilerin yükseldiği yerler var ama alttan alta maalesef Avrupa'da aşırı sağın yükseldiğini görüyoruz. Avrupa demokrasilerinin geleceği açısından önemli bir konu. 

Sel ve yangınlarda zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Dikkatsizliklerle üzücü tablolar ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple piknik alanlarında çok dikkatli olunmalı.

"MERİH DEMİRAL'A VERİLEN CEZA KABUL EDİLEMEZ"

Milli takımımızdaki 'bizim çocukları' tebrik ediyoruz. Merih'e verilen ceza kabul edilemez. Bu cezanın kararından önce belli mahfillerde yayınlanması burada siyasi gölge olduğunu gösterdi.

"MERİH'İ HEDEF ALIRKEN PKK'YA SESSİZ KALIYORLAR"

Söz söylenmesi gereken Avrupalı siyasetçiler. Merih'i hedef alırken PKK'ya sessiz kalıyorlar. Bu tip durumlarda aşırı ırkçılık arayan seçim sonuçlarına ve toplumundaki gelişmelere baksın.

İSRAİL'İN SALDIRILARI

En önemli meselemiz Gazze'deki olaylar. Bir tıp örgütü tarafından yeni rakamlar açıklandı. Facianın zannedilenin ötesinde olduğu belirlendi. Yahudilerin bilmesi gereken İsrail'i tehlikeye atan Netanyahu'dur. Netanyahu barbarlığına tavır alınmadığı sürece barıştan bahsetmenin sahiciliği yok.

"SURİYE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ"

Normalleşme konusu tüm dünyada da gündem oldu. Tutumumuzu sürdürüyoruz. Suriye toprak bütünlüğünden yanayız. milli birliğine karşı tutum içinde olunmasını hoş görmeyiz. Biz Cenevre ve Astana sürecini birbirinin tamamlayıcısı olarak gördük. Oradaki varlığımız Suriye toprak bütünlüğüne karşı değil teröristan kurdurulmasına karşıdır.

Son dakika | AK Parti'den emekli maaşı açıklaması: Süreç devam ediyor - 1. Resim

"İRADEMİZ ORTAYA KONULDU"

Hem tehdit bertaraf edildi hem Suriye milli iradesine karşı irademiz ortaya konuldu. Biz bize güvenen kimsenin mağdur olmasına müsaade etmeyiz. Normalleşmeyi ifade ettikten sonra Kayseri ve Suriye kuzeyindeki olaylar provokatörlerin iş başında olduğunu göstermekte. Bunlara gereken cevap verildi. Bayrağımıza saygısızlık yapanların özür dilemesi MİT ve silahlı kuvvetlerimizin çalışması ile sağlandı. 

EMEKLİ MAAŞLARINA DÜZENLEME VAR MI?

Emekli konusu ile ilgili çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Karar verilmiş değil. Bir karar verilmediği için şu sonuç çıktı diyemeyiz. orta vadeli programın korunması esas olmak üzere toplumun her kesiminin yanında olacağız.

ESAD'A DAVET

Henüz bir davet gerçekleşmedi. Zamanı ve nerede olacağı çalışılan eylem planı çerçevesinde. Şu anda bir davet gerçekleşmedi"

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...