Tgrt Haber

Soğuk algınlığında ıhlamur zirveyi kaptırmadı

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
21 Ekim 2023 13:27 - Güncelleme : 23 Ekim 2023 20:40
Soğuk algınlığında ıhlamur zirveyi kaptırmadı
,aktar,

Öksürük, grip, boğaz ağrısı gibi şikayeti olanlar soluğu aktarda alıyor. Bolu’da havaların soğumasıyla birlikte artan soğuk algınlığı hastalıkları sebebiyle vatandaşlar, aktarlara yöneldi. 50 gramı 20 liradan satılan ıhlamur yoğun ilgi görüyor.

Havalar soğudu, soğuk algınlığına bağlı hastalıklar arttı. Bolu’da son zamanlarda hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte, öksürük, grip, boğaz ağrısı gibi şikayetleri olan vatandaşların birçoğu aktarlarda soluğu alıyor. Gribal hastalığa yakalanan vatandaşları, içince rahatlatan ürün olarak bilinen ‘ıhlamur’ Bolu’da yoğun ilgi görüyor.

“TÜRK MİLLETİNİN İLK MÜRACAAT ETTİĞİ ÜRÜN IHLAMUR”

Türkiye’de gribal hastalığı olan çoğu vatandaşın ıhlamurda çare aradığını ifade eden Mehmet Karaman “Gribal hastalığı olanların ilk tercih ettiği ürün ıhlamurdur. Türk milletinin hep öyledir yani senelerden beri, ilk müracaat ettiği ürün ıhlamur. Öksürüğü olan, grip olan. Soğuk algınlığı, öksürük için. İyi uyutur, rahatlatır, terletir” dedi.

Ihlamur 50 gramlık poşetler halinde satılıyor.

50 GRAMI 20 LİRA

Vatandaşın talebinin artmaya başladığını ifade eden Aktar Mehmet Karaman, “Vatandaşın talebi yavaş yavaş artmaya başladı. Ama kışa doğru daha çok artar. 50’şer gramlık poşetlere ıhlamurları dolduruyoruz. 50 gramlık poşeti, 20 liraya satıyoruz. Fiyatları normal, bir bardak çay zaten 20 lira. 50 gramlık poşetten, 20-25 bardak ıhlamur çıkar. Yeni ürünler geldi. Bunlar yeni ürün şu anda sattıklarımız. Tezgahta yerini aldı. Kış hastalıkları için adaçayı, zencefil, zerdeçal kullanabilirler. Onlar da iyidir. İnsanların en çok tercih ettiği kış hastalıkları için ıhlamur” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...