Tgrt Haber

Zeytin sütü yok satıyor! Her derde deva: Tansiyon, kolesterol, kalp hastalığı...

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
16 Nisan 2024 14:45 - Güncelleme : 16 Nisan 2024 14:55
Zeytin sütü yok satıyor! Her derde deva: Tansiyon, kolesterol, kalp hastalığı...

Balıkesir’in Edremit körfezi ilçelerinde üretilen zeytin sütü, taş değirmende ezilerek hiçbir baskı işlemi görmeden damlama yöntemiyle elde ediliyor. Faydası saymakla bitmeyen ürüne adeta talep yağıyor.

Edremit Körfezinde tamamen organik yollar ile üretilen ve tek tek elle toplanan zeytinlerin taş değirmende ezilmesi ve sonrasında hiçbir baskı işlemi yapılmadan kendi kendine damla damla birikmesi sağlanan zeytin hamurundan çıkan yağ olan zeytin sütü yüksek e vitamini, A.D.K vitaminleri ve yanı sıra polifenoller ve yüzlerce mikro besin içeriyor.

Zeytin sütü başta kalp damar sağlığına, kötü kolesterolü düşürmeye ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olarak ifade ediliyor.

Zeytin sütü yok satıyor! Her derde deva: Tansiyon, kolesterol, kalp hastalığı... - 1. Resim

"BİRÇOK TEDAVİDE KULLANILIYOR"

Zeytin sütü ve zeytinyağı üreticisi Zafer Soykara “Zeytin sütü son yıllarda saflık temizlik anlamında kullanılan çok özel bir zeytinyağıdır. Birçok tedavide kullanılan özel bir ürün. Eski yıllarda Çiğ Yağ ve Burun Yağı diye tabir ettiğimiz bir ürün. Hiç herhangi bir işlem görmeden tamamen doğal yollarla üretilip paketlediğimiz bir ürünler arasında" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...