Tgrt Haber

Diyarbakır'da olaylı maç! 14 şüpheli gözaltına alındı

Editör: Enes Köseoğlu / Kaynak: TGRT Haber
21 Nisan 2024 19:28 - Güncelleme : 21 Nisan 2024 19:37
Diyarbakır'da olaylı maç! 14 şüpheli gözaltına alındı

Diyarbakır'da oynanan Amed Sportif Faaliyetler - Alagöz Holding Iğdırspor maçına sahte bilet damga vurdu. 3 bin kişi stadyuma giremezken tribünlerde gerginlik ve tartışma yaşandı.

Amedspor’un bugün şampiyonluğunu ilan etmek için çıktığı Iğdırspor maçında önce tribünlerde kavga ve gerginlikler ile tartışmalar yaşandı.

Karşılaşma için, çevre illerden de gelen takviye polis ekipleriyle 6 bin 100 polis görev aldı. Büyükşehir Belediyesi de 2 farklı noktada LED ekranlar kurarak seyircilerin karşılaşmayı izlemesini sağladı. Emniyet verilerine göre maç için kente 600 bin civarında kişi geldi.

3 BİN KİŞİ STADA GİREMEDİ

Karşılaşmanın biletleri günler öncesinden tükenirken, 33 bin kişi kapasiteli Diyarbakır Stadyumu da tamamen doldu. Sahte ve karaborsa biletler nedeniyle, biletli ve kombine bilet sahibi yaklaşık 3 bin kişi dışarıda kaldı. İçeri girmek isteyen taraftarlardan bazıları, polise taş ve yabancı madde attı.

Diyarbakır'da olaylı maç! 14 şüpheli gözaltına alındı - 1. Resim

14 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Çıkan olaylarda 14 şüpheli gözaltına alınırken, İl Emniyet Müdürlüğü Spor Büro Amirliği ekipleri, polis aracından "Burada bir olumsuzluk olabileceğini bildiğimiz için kent meydanında veya 15 Temmuz parkında izleme alanları, büyük dev ekranlar oluşturuldu. Tekrar ediyorum. Kolluk kuvvetleri müdahale etmeyecek.

Biz burada vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. Münferit müdahaleler istemiyoruz. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yok yere vatandaşlarımızla karşı karşıya gelmiş oluyoruz. Fazla bilet veya sahte bilet süreciyle alakalı kimsenin kolluk kuvvetleriyle karşı karşıya gelmesini istemiyoruz" anonsunu yaptı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...