Tgrt Haber

Fatih Terim'in adı Adana'daki 5 Ocak Stadyumu'na verildi

25 Ocak 2014 13:57
Fatih Terim'in adı Adana'daki 5 Ocak Stadyumu'na verildi
milli takım teknik direktörü, fatih terim, Fatih Terimin adı stada verildi, adana,

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in adı Adana'daki 5 Ocak Stadyumu'na verildi.

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in adı Adana'daki 5 Ocak Stadyumu'na verildi. 1938'den beri hizmet veren stada 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu yazan tabela asıldı. Yeni tabelanın asılması çalışmasını izleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazıl Bayram Hadi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fatih Terim'in üst düzey futbolu ve milli takımlarda yer alışı, teknik direktörlüğünde ise ülke sınırlarını aşıp, dünya makası olması ve Adana'ya katkılarından dolayı stadyuma isminin verilmesinin uygun görüldüğü söyledi. Adana Vali Hüseyin Avni Coş, Spor Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın bu konuda görüşünü aldıklarını anlatan Hadi, "Mevcut stada ve yeni yapılacak 30 bin kişilik stada '5 Ocak Fatih Terim Stadyumu' adının verilmesi uygun görüldü'' dedi.
Hadi, isim değişikliğiyle ilgili valilikten onayı aldıklarını ve konuyu bakanlığa ilettiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Bu aşamada da bir gecikmeye mahal vermemek için tabelada değişiklik yaptık. Adanalı ruhuyla Adana'nın bağrından yetişmiş, kentin evladının adının hem mevcut stada hem da yapılacak 30 bin kişilik stadyuma verilmesi bir gururdur. İnsanlar sağken, verdikleri hizmetlerden dolayı anılırsa daha mutlu olacağı düşüncesi içerisindeyim. Herkese hayırlı olsun.'' Stadyum, 1938'den beri hizmet veriyor.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...