Tgrt Haber

Hiç kaybetmedi, 18 yaşında dünya şampiyonu oldu

Editör: Gülden Kılıç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
22 Ekim 2022 12:21 - Güncelleme : 22 Ekim 2022 12:35
Hiç kaybetmedi, 18 yaşında dünya şampiyonu oldu
Cemren Temizel,Dünya çampiyonu,Rize

Hayatı boyunca çıktığı tüm müsabakaları kazanan 18 yaşındaki Cemren Temizel, bu kez dünya şampiyonu oldu. 

Hayatı boyunca çıktığı tüm müsabakalardan galibiyet ile ayrılan 18 yaşındaki Cemren, Türkiye’ye Dünya Kupası'nı getirdi. Rize'de yaşayan 18 yaşındaki Cemren Temizel, babasının gençlik dönemlerindeki karate yaptığı fotoğrafları görmesiyle spora ilgi duymaya başladı. 2017 yılında kick boks sporuyla tanışan Temizel gün geçtikçe kendini geliştirerek kick boks müsabakalarına katılmaya başladı. Katıldığı tüm müsabakaların birincilikle tamamlayan Temizel son olarak 30 Eylül ile 8 Ekim 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Jesolo şehrinde gerçekleştirilen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonasına katıldı. Düzenlenen şampiyonada milli forma ile 65 kilogramda low kick’te mücadele eden Çaykur Rizespor Kulübü takımından Cemren Temizel, rakibini yenerek Dünya Şampiyonluğunu kazandı.

“HİÇ YENİLMEDİM”

Çıktığı hiçbir maçı kaybetmediğini söyleyen 18 yaşındaki Dünya şampiyonu Cemren Temizel, "Babam gençlik zamanlarında karate yapıyordu. Onun karate zamanındaki fotoğraflarını görüyordum. Onları görerek heves ettim. 5 sene öncede spora başlamak istedim. Artık yeter dediğim çok zaman oldu. Bıktığım zamanlar oldu, bırakmak istediğim zamanlar oldu. Bu spora devam etmemin nedeni Ahmet hocamdır. Beni bu spora bağladı. Şu ana kadar Allah'a şükür hiç yenilgim olmadı. Katıldığım tüm turnuvalarda Allah birinciliği nasip etti bana" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEK GURUR VERİCİ 

Türkiye'yi dünya şampiyonasında temsil etmenin gurur verici olduğunu da ifade eden Temizel, "Dünya şampiyonasında üzerimde çok büyük bir baskı vardı. Hem orada Türkiye'yi temsil etmek hem de oradaki insanlarla dövüşmek. Çok büyük bir heyecan vardı üzerimde. Maça çıkarken bu maçı alacağım diye çıktım. Türkiye'yi orada temsil etmek, çok gurur vericiydi. Kelimelere sığmaz. Seneye büyüklerde dövüşeceğim. İşimin daha zor olduğunu düşünüyorum. Daha çok çalışmalara başlayacağım. Gençlerde şampiyonluğunu ilk Rize'ye getirmek bana nasip oldu. İnşallah büyüklerde de bana nasip olacak. Milli takım adına dövüşmek çok istiyorum" şeklinde konuştu.

Hiç kaybetmedi, 18 yaşında dünya şampiyonu oldu

KIZIM RİZE’DE BİR İLKİ BAŞARDI

Kızının dünya şampiyonu olmasından dolayı çok gururlu hissettiğini söyleyen Nazım Temizel, "Yaz sporları adı altında Cemren'i kick boska getirdim. Bir hevesini alsın diye ama onun Ahmet Cebir hocasının elinden alamadık. 5 senedir hemen hemen her akşam antrenmana geliyorum. Ahmet Hoca’yla diyaloğumuz çok güzel. Benim kızım şampiyon olduğu için değil, bütün çocuklara eşit davranıyor. Cemren artık Rize'nin çocuğu oldu. Kızım Rize'de bir ilki başardı. Dünya şampiyonluğunu Rize'ye getirdi" dedi. 

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...