Sivasspor'da 3 futbolcunun Kovid-19 testi pozitif çıktı
09 Aralık 2020 12:06
![Sivasspor'da 3 futbolcunun Kovid-19 testi pozitif çıktı Sivasspor'da 3 futbolcunun Kovid-19 testi pozitif çıktı](https://i.tgrthaber.com/images/haberler/2020_12/buyuk/sivasspor-da-3-futbolcunun-kovid-19-testi-pozitif-cikti-1607504761.jpg)
Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor'da 3 futbolcunun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.
Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Maccabi Tel-Aviv maçı öncesi A takım futbolcularımıza, teknik heyetimize ve destek ekibimize dün kulüp tesislerimizde yapılan Kovid-19 PCR testi sonuçlanmış olup, 1 sporcumuzun ve daha önce pozitif çıkıp karantina sürecini tamamlamış 2 oyuncumuzun testi pozitif çıkmıştır. Böylelikle toplam 3 oyuncumuzda pozitif vakaya rastlanmıştır." denildi.
Açıklamada, 3 futbolcunun da izolasyon, takip ve tedavi süreçlerine ilgili protokoller doğrultusunda başlandığı kaydedildi.