Tgrt Haber

Apple Vision Pro sonrası insanlar adeta zombileşti! Ürküten görüntüler

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
06 Şubat 2024 12:50 - Güncelleme : 06 Şubat 2024 12:57
apple,,

Apple'ın sanal gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro'yu kullananların görüntüleri uzun yıllar bilim kurgu filmlerinde görülen ürküten sahneleri anımsattı.

Teknoloji tarihinin en çok beklenen ürünlerinden olan Apple Vision Pro'nun satışa sunulmasıyla meraklılar hemen satın aldı. Ancak artık sokaktaki bazı insanların görüntüleri zombileri hatırlatıyor.

Teknoloji devi Apple son çıkardığı Apple Vision Pro sanal gerçeklik gözlüğünü ABD’de satışa çıkardı. Gözlük kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatırken sokaklarda kullanımı ise insanları, adeta bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi ilginç ve dikkat çekici karakterlere dönüştürebiliyor.

Sosyal medyada paylaşılan ilginç görüntüler arasında özellikle kullanıcıların gözlük takıp tuhaf hareketler sergiledikleri anlar dikkat çekiyor. Gözlük kullanıcılara gerçek dünya ile sanal bir dünyayı birleştirme özelliği sağlarken çevrelerindeki insanları ise şaşkına çeviren manzaralar ortaya çıkarıyor.

Bazı sosyal medya kullanıcıları teknolojinin geldiği noktaya dikkat çekerken, bazıları ise insanları zombileştirdiğine vurgu yapıyor.

Türkiye’de ikinci el alışveriş sitelerinde gözlüğün fiyatı 135 bin TL'den başlayıp 249 bin TL'ye kadar çıkıyor

Apple Vision Pro sonrası insanlar zombileşti! Ürküten görüntüler - 1. Resim

Gözlüğün temel modeli 256 GB depolama alanıyla 3 bin 499 dolar fiyat etiketiyle satışa çıktı. Apple’ın ABD’de pazarında satışa sunduğu gözlüğün Türkiye’ye ne zaman geleceği ve fiyatının ne kadar olacağı henüz bilinmiyor. ABD'den yolcu beraberinde getirilen gözlüklerin, Türkiye'deki ikinci el alışveriş sitelerinde 135 bin TL'den başlayıp 249 bin TL'ye kadar yüksek fiyatlarla satışa sunulduğu dikkat çekti.

Apple Vision Pro sonrası insanlar zombileşti! Ürküten görüntüler - 2. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...