Tgrt Haber

Çin, Ceres-1 roketini ateşledi: 5 uydu uzayda

07 Aralık 2021 09:50
Çin, Ceres-1 roketini ateşledi: 5 uydu uzayda
Çin,Roket,Uydu

Çin, kendi üretimi olan Ceres-1 taşıyıcı roketi ile 5 uyduyu uzaya fırlattı. Roket, Ciuçuan Uydu Fırlatma Merkezi'nden fırlatıldı.

Çin’in kendi üretimi olan Ceres-1 roketi Gansu eyaletindeki Ciuçuan Uydu Fırlatma Merkezi’nden fırlatıldı. Şinhua’nın haberine göre, Ceres-1 ile fırlatılan 5 uydunun yörünge konumuna sorunsuz bir şekilde yerleştiği bildirildi.

CERES-1’İN İKİNCİ GÖREVİ

Bu uyduların gönderilmesiyle Ceres-1 roketiyle yapılan 2’nci fırlatış oldu. Pekin Şinghı Dongli Uzay Teknolojisi Şirketi, diğer adıyla "Galactic Energy" tarafından geliştirilen katı yakıtlı küçük taşıyıcı roketle ilk fırlatış, 7 Kasım 2020'de yapılmıştı. Ceres-1 roketi, yerden 160 kilometre irtifadaki Alçak Dünya Yörüngesi'ne 350 kilo, 700 kilometre yükseklikteki Güneş Eşzamanlı Yörünge'ye ise 270 kilo kadar yük taşıyabiliyor.

 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...