Tgrt Haber

Elazığ’da ilginç olay: Okulun adı haritada ‘Lionel Messi’ olarak çıkıyor

Editör: Okan Güleş / Kaynak: Sputnik
20 Kasım 2023 13:54 - Güncelleme : 20 Kasım 2023 13:56
Elazığ’da ilginç olay: Okulun adı haritada ‘Lionel Messi’ olarak çıkıyor
elazığ,lionel messi,google haritalar

Google Haritalar’da Lionel Messi olarak çıkan okul sosyal medyada gündem oldu. Ortaya çıkan bu duruma Belediye Başkanı’ndan da espirili cevap geldi. ‘Lionel Messi Türkiye’ye gelirse davet edeceğiz’.

ABD merkezli Google’ın Haritalar uygulaması Türkiye dahil dünyanın dört bir yanında kullanılıyor. Genelde aranılan bir konumun yanlış çıkma ihtimali çok az. Ancak Elazığ’daki bir okulun haritada ünlü futbolcunun ismi ile çıkması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Elazığ'a 116 kilometre uzaklıkta bulunan Arıcak ilçesine bağlı Üçocak beldesinde bir okulunun isminin haritalarda 'Lionel Messi İlkokulu' olarak geçmesi şaşkınlık oluşturdu. Okulun adının haritada bu şekilde görüntülenmesi sosyal medyada da yankı uyandırdı.

İLKOKULUN ADI ‘LİONEL MESSİ’ OLARAK ÇIKIYOR

Şaşkınlığını dile getiren Belediye Başkanı Yılmaz Yegül ise şu açıklamalarda bulundu:

Elazığ’da ilginç olay: Okulun adı haritada ‘Lionel Messi’ olarak çıkıyor

"Çok şaşırdım, ben de inanamadım ama baktım ki konum burayı gösteriyor. Arama motorunda 'Lioanel Messi Ortaokulu' yazdığınızda konum burayı gösteriyor. Bu işin meraklısı olanlar böyle bir yerin olduğunu söyleyince, navigasyon açarak buraya geldik. Konum tam olarak burayı gösteriyor.

Lionel Messi Ortaokulu bulunduğumuz yer oluyor. Burası da Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Üçocak beldesi. Kimse buranın adının Messi olarak geçtiğini bilmiyordu. Sosyal medyaya düşünce burası farklı bir anlam kazandı. Messi, Türkiye’ye gelirse buraya davet edeceğiz. Üçocak’ın kuruluşundan beri okulumuzun bulunduğu yer burası. Bizim buraya 1953 yılında okul yapılmış ve o tarihten beri okulun yeri burasıdır. Bir yanlışlık olmuş ama biz memnunuz böyle kalsın. Hatta isim değişikliği için kaymakamlık ve ilgili kurumlarla görüşeceğim".

Kaynak: Sputnik
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...