Tgrt Haber

Elektrikli Fiat Panda'nın üretileceği ülke belli oldu

Editör: Okan Güleş / Kaynak: Motor1
06 Aralık 2023 11:14 - Güncelleme : 06 Aralık 2023 11:16
Elektrikli Fiat Panda'nın üretileceği ülke belli oldu
otomobil,panda,fiat

Fiat, Panda modelini yakında elektrikliye çevirecek. Gözler bu modele çevrilirken, üretimin hangi ülkede gerçekleşeceği de belli oldu.

İçten yanmalı motorlar yerini yavaş yavaş elektrikli modellere bırakırken, üreticiler de mevcut model üzerinden bu değişikliği gerçekleştiriyor.

Fiat, tıpkı diğer rakipleri gibi elektrikli modeller üzerine yoğunlaşmış durumda. Öyle ki otomobil devi, 1980'lerde tanıttığı Panda modelini de tamamen elektrikli olarak bir kez daha karşımıza çıkaracak.

ELEKTRİKLİ PANDA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Fiat Panda, Avrupa'da satışa sunulan en eski otomobillerden biri olarak bilinirken, şu anki versiyonu 2011 yılından beri piyasada. Ancak bu durum yakında değişecek. Markanın, tamamen elektrikli bir Panda modeli üzerinde çalışıyor. Tamamen elektrikli Panda'nın 25 bin eurodan daha düşük bir fiyatla satışa sunacağı iddia ediliyor. Peki üretim için belirlenen konum neresi olacak?

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in açıklamasına göre Fiat Panda’nın elektrikli versiyonu Sırbistan'da üretilecek. Vucic, yeni Panda'nın Kragujevac kentinde bulunan tesiste üretileceğini öne sürdü. 

Elektrikli Fiat Panda'nın üretileceği ülke belli oldu

Aktarılan bilgilere göre Stellantis ve Sırbistan hükümetinin, 2022 yılında yaklaşık 190 milyon euroluk bir anlaşmaya imza attığı biliniyor. Anlaşma kapsamında  Stellantis, Kragujevac kentindeki tesiste yeni elektrikli otomobiller üretmeye başlayacak.

Kaynak: Motor1
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...