Tgrt Haber

iPhone kullanıcılarına kötü haber: Artık ücretli olacak

06 Haziran 2024 17:37 - Güncelleme : 06 Haziran 2024 17:40
iPhone kullanıcılarına kötü haber: Artık ücretli olacak

Apple, yeni aldığı bir kararla, iPhone ve Apple Watch modellerinin ekranlarında kendi kendine oluşan çatlaklar için servis ücreti alacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu ay iPhone ve Apple Watch için standart garanti ve onarım politikalarında önemli bir değişiklik yaptı.

Artık "tek çizgi çatlaklar" standart garanti kapsamında değil, "kaza sonucu hasar" olarak işlem görecek ve kullanıcılar ücret ödemek zorunda kalacak.

DAHA ÖNCE GARANTİ KAPSAMINDAYDI

Teknoloji sitesi LOG'un haberine göre; daha önce, görünür başka bir hasar veya darbe noktası olmadığında bu çatlaklar garanti kapsamında onarılıyordu.

Bu değişiklik sadece iPhone ve Apple Watch için geçerli, iPad ve Mac cihazları için çatlak onarımları hala garanti kapsamında. Apple bu değişikliğin nedenini henüz açıklamadı.

Apple Store'lara ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına dağıtılan güncellemelerde ortaya çıkan bu değişiklik, şimdiden kullanıcıların tepkisiyle karşılaştı.

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...