Tgrt Haber

Microsoft’un son Windows 11 güncellemesinde yeni sorunlar ortaya çıktı: Mavi ekran ve dahası!

Editör: Okan Güleş / Kaynak: TGRT Haber
18 Eylül 2023 10:43 - Güncelleme : 18 Eylül 2023 10:45
Microsoft’un son Windows 11 güncellemesinde yeni sorunlar ortaya çıktı: Mavi ekran ve dahası!
windows 11,mavi ekran

Microsoft’un Windows 11 kullanıcıları için yayınladığı Eylül ayı yamasında yeni bir sorun ortaya çıktı. Mavi ekranın yanı sıra sistemde yavaşlama tespit edildi.

Microsoft’un Windows 11’i piyasaya sürmesinden uzun zaman geçti. İlk çıkışında yavaşlama ve daha birçok sorunla gündeme gelen işletim sistemi için düzenlemeler yapılsa da, görünüşe göre hâlâ bazı sorunlar yaşanmaya devam ediyor.

Son olarak Windows 11 Eylül ayı güncellemesi yayınlandı. Ama bu güncelleme de ‘’Starry Sky’’ oyununda sorunlara neden olurken, sistem genelinde de mavi ekran hatasını beraberinde getirdi.

WİNDOWS 11 EYLÜL GÜNCELLEMESİNDE SORUNLAR TESPİT EDİLDİ

Raporlara göre özellikle "Starry Sky" oynayan çok sayıda kullanıcı, Windows 11 KB5030219 yamasını güncelledikten sonra performans sorunu yaşadıklarını bildirdi. Etkilenen bir kullanıcı, "Güncellemeyi kaldırdıktan sonra Starry Sky oyunu normal şekilde çalıştığını" da ifade etti.

Microsoft’un son Windows 11 güncellemesinde yeni sorunlar ortaya çıktı: Mavi ekran ve dahası!

Öte yandan birçok kullanıcı güncelleme sonrasında mavi ekran sorunu yaşadığını belirtirken, bazısı ise sistem yavaşlamaları ve yanıt vermeyen uygulama problemleriyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi. 

Sorun genellikle Nvidia kullanıcılarını etkilese de, AMD kullanıcılarından da hemen hemen aynı sayıda şikayet geldi. Yakında düzeltme yamasının Microsoft tarafından piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Peki sizler son güncellemelerde herhangi bir sorun yaşıyor musunuz?Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...