Tgrt Haber

OpenAI Sora nedir, ne zaman açılacak? Sora ücretli mi?

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
16 Şubat 2024 10:59 - Güncelleme : 16 Şubat 2024 11:05
OpenAI Sora nedir, ne zaman açılacak? Sora ücretli mi?
,,

OpenAI Sora nedir, ne zaman açılacak? Sora ücretli mi? OpenAI, Sora adını verdiği video üretim teknolojisi ile büyük ilgi topladı. Bu yeni teknoloji, yazılı metni gerçekçi videolara dönüştürme yeteneği ile merak konusu oldu. İşte detaylar...

OpenAI, Sora adını verdiği video üretim teknolojisi ile büyük ilgi topladı. Bu yeni teknoloji, yazılı metni gerçekçi videolara dönüştürme yeteneği ile merak konusu oldu. OpenAI'nin tanıttığı Sora, yazılı metinleri sadece 60 saniyede videoya dönüştürebilen etkileyici bir yapay zeka teknolojisidir. Sora'nın sunduğu videolar, detaylı kamera hareketleri ve gerçekçi karakterlerle doludur, bu da onu dikkat çekici kılar.

SORA NEDİR?

OpenAI'nin Sora'yı tanıtmasıyla birlikte, yazılı metinleri videoya dönüştürme konusundaki gerçeklik seviyesiyle dikkat çeken yapay zeka teknolojisi, Microsoft'un büyük yatırımcısı olduğu OpenAI'nin önceki başarılarına bir yenisini ekliyor. Sora, komutla insan elinden çıkmış gibi fotoğraf, çizim ve şiir üretebilen yapay zeka teknolojisinin bir sonraki evresini temsil ediyor.

OpenAI Sora nedir, ne zaman açılacak? Sora ücretli mi? - 1. Resim

SORA NE ZAMAN ÇIKACAK? 

OpenAI'nin açıklamalarına göre, Sora kullanıcıların bir dakika uzunluğunda videolar oluşturabilme yeteneğine sahip. Ancak, şirket Sora'nın henüz genel kullanıma açılmadığını belirtiyor ve öncelikle belirlenen profesyoneller tarafından test edileceğini duyuruyor. Bu adım, teknolojinin potansiyel risklerini sınırlamak ve kötü amaçlı kullanımları engellemek amacı taşıyor. Sora'nın ne zaman tam olarak kullanıma sunulacağı henüz net değil, ancak bu yeni yapay zeka teknolojisiyle ilgilenenlerin sabırsızlıkla beklediği bir gelişme.

SORA ÜCRETLİ Mİ?

Sora teknolojisinin ChatGPT gibi ücretsiz ve ücretli versiyonları olacağı tahmin ediliyor. Henüz bu konu hakkında bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...