Tgrt Haber

Selçuk Bayraktar'dan ‘Kızılelma’ paylaşımı: işte insansı savaş uçağından ilk görüntü - video

13 Mart 2022 22:20 - Güncelleme : 13 Mart 2022 23:02

Milli ve yerli Bayraktar TB2'nin geliştiricisi Selçuk Bayraktar, yeni İHA'sı Bayraktar Kızılelma'yı paylaştığı bir video ile gösterdi. Bayraktar'ın bu paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni topladı.

Türkiye'nin yerli S-İHA geliştiricisi Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından yeni İHA'sını video ile paylaştı. Bir süredir ''Kızılelma'' isimli yeni İHA'dan bahseden Bayraktar, yaptığı paylaşımda ''Akıncı'nın pabucunu dama atabilecek tek İHA'' ifadeleriyle yeni projesini gözler önüne serdi.

İlk olarak Telegram hesabından paylaşım bayan Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, daha sonra ise bu paylaşımı Twitter ve Instagram hesaplarından da yaptı. Bayraktar'ın paylaşımı binlerce kişinin beğenisini kazanmayı da başardı.

BAYRAKTAR'IN YENİ İHA'SI: KIZILELMA

Selçuk Bayraktar, kısa metrajlı videosunda Kızılelma için; '' Bizler için tabii mühendisler olarak bu platformları ekip olarak hayata geçirmek çok büyük bir gurur kaynağı. Ama bizleri en fazla motive eden şey yukarıda gördüğümüz ülkemizin tam bağımsız yarınları." ifadeleriyle yeni İHA'sını takipçileriyle paylaştı. İşte Selçuk Bayraktar'ın Kızılelma için yaptığı açıklamaların tamamı şöyle:

   "Herkese iyi akşamlar. Arkamda Bayraktar TB 1'i görüyorsunuz. Bayraktar TB2'nin ilk prototipi. İlk uçuşunu 2009'da yapmıştı. Tam otomatik bir şekilde pist başına gidip, otomatik kalkış yapıp, sekiz saat havada kalıp, otomatik bir şekilde inmişti. O dönemde yurt dışından aldığımız İHA'larda dahi bu özellik yoktu. Yine Bayraktar TB2, bütün dünyaya nam salmış Bayraktar TB2 duruyor. O da ilk uçuşunu 2014'te yaptı. Hemen ileriye doğru gidince biraz daha yakın zamanda ilk uçuşunu yaptığımız bir platform var. O da geleceğin dron taksileri diyebileceğimiz, uçan arabaları diyebileceğimiz Cezeri. Tabii ailemizin en genç ve en iri üyesi Bayraktar Kızılelma var. O da ilk uçuşuna gün sayıyor. Bizler için tabii mühendisler olarak bu platformları ekip olarak hayata geçirmek çok büyük bir gurur kaynağı. Ama bizleri en fazla motive eden şey yukarıda gördüğümüz ülkemizin tam bağımsız yarınları. Tekrardan herkese iyi hafta sonları. Allah'a emanet olun."

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...