Tgrt Haber

TCG Nusret Müze Gemisi liman turuna çıktı! Vatandaşlar coşkuyla karşıladı

Editör: Ömer Faruk Doğan / Kaynak: Tgrthaber.com
08 Haziran 2024 13:26 - Güncelleme : 08 Haziran 2024 13:28
TCG Nusret Müze Gemisi liman turuna çıktı! Vatandaşlar coşkuyla karşıladı

Milli Savunma Bakanlığı, Çanakkale Deniz Savaşı'nın kahramanı Nusret Mayın Gemisi'nin anısını yaşatmak için inşa edilen TCG Nusret Müze Gemisi'nin Türkiye'nin çeşitli limanlarını ziyaret ettiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, TCG Nusret Müze Gemisi'nin Türkiye'nin limanlarında önemli bir tur gerçekleştirdiğini duyurdu. Tarihi gemi; Antalya, Alanya, Fethiye ve Didim limanlarını ziyaret ederek halkla buluştu. Vatandaşlar, gemiyi büyük bir ilgi ve coşkuyla karşıladılar.

TCG Nusret Müze Gemisi liman turuna çıktı! Vatandaşlar coşkuyla karşıladı - 1. Resim

ÇANAKKALE DESTANI'NIN SİMGESİ

TCG Nusret Müze Gemisi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Çanakkale Deniz Savaşı'nın kazanılmasında büyük payı olan Nusret Mayın Gemisi'nin anısını yaşatmak için 2011 yılında aslına uygun olarak inşa edildi.

TCG Nusret Müze Gemisi liman turuna çıktı! Vatandaşlar coşkuyla karşıladı - 2. Resim

Dünyada ilk ve tek yüzer müze gemi olarak hizmet veren TCG Nusret Müze Gemisi, daha önce İzmir, Bodrum, Mersin, Marmaris, Anamur başta olmak üzere Türkiye'deki birçok limanda halkla buluşmuştu.

TCG Nusret Müze Gemisi liman turuna çıktı! Vatandaşlar coşkuyla karşıladı - 3. Resim

EGE VE AKDENİZ LİMANLARINI TURLADI

Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinden alınan bilgiye göre gemi, Ege ve Akdeniz'i kapsayacak şekilde yaptığı liman ziyaretlerini 20 Nisan - 7 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Bakanlık, söz konusu ziyaretlerin, deniz müzelerinin tanıtılması, denizciliğin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması ile Türk deniz tarihi hakkında vatandaşlarda farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlendiğinin bilgisini verdi.

Kaynak: Tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...