Tgrt Haber

Yerli ve milli gururumuz 40 bin saat uçtu!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
25 Şubat 2024 23:10 - Güncelleme : 25 Şubat 2024 23:13
Yerli ve milli gururumuz 40 bin saat uçtu!
,uçak,MSB

HAVELSAN tarafından geliştirilen ve Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterinde yer alan CN-235 uçağının tam uçuş simülatörü, 40 bin saatlik uçuş süresini başarıyla tamamladı.

Yerli üretim tam uçuş simülatörü 40 bin saat uçuş süresini tamamladı. Bu simülatör, sadece 2 ülkede bulunan ve milli imkanlarla üretilen ilk tam uçuş simülatörü olma özelliğini taşıyor.

Yerli ve milli gururumuz 40 bin saat uçtu! - 1. Resim

40 BİN SAATE ULAŞTI

Hava Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. (HAVELSAN) tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen tam uçuş simülatörü, 40 bin saatlik uçuş süresini tamamladı.

Yerli ve milli gururumuz 40 bin saat uçtu! - 2. Resim

MSB: 2 ÜLKEDE YER ALIYOR

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu ilk tam uçuş simülatörü, 40 bin saati başarıyla tamamladı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki ilk uçuş simülatörü olma özelliğini taşıyan ve tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen 'CN-235 uçağı tam uçuş simülatörü'nde 40 bin saatlik uçuş süresi aşıldı. HAVELSAN tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen ve 24 Kasım 2006'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alınan uçuş simülatörü, dünyada sadece iki ülkede yer alıyor” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...