Tgrt Haber

Kaçak kurbanlıkları yakalama ekibi kuruldu! Dünyada eşi benzeri yok

Editör: Fatimatüzzehra Maslak / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
12 Haziran 2024 12:58 - Güncelleme : 12 Haziran 2024 13:13
Kaçak kurbanlıkları yakalama ekibi kuruldu! Dünyada eşi benzeri yok

Kurban Bayramı yaklaşırken artan kaçak kurbanlıklar için özel ekip kuruldu. Dünyada eşi benzeri olmayan ekip kurbanlıkların peşine düşmek için sürekli çalışıyor.

Kocasinan Belediyesi tarafından kurulan kurban timi, kaçan kurbanlıkları hava basınçlı ve üflemeli enjektör atıcılar ile kısa sürede yakalamak için antrenmanlarını sürdürüyor.

KAÇAK KURBANLIKLARI YAKALAMA EKİBİ KURULDU!

Kocasinan Belediyesi tarafından her yıl kurulan kurban timi, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala antrenmanlarını hızlandırdı.

Kaçak kurbanlıkları yakalama ekibi kuruldu! Dünyada eşi benzeri yok - 1. Resim

Erkilet Bülbül Pınar mevkisindeki kurban pazarında antrenman yapan ekipler; koşuyor, ısınma hareketleri yapıyor ve tüfekler ile çalışarak hedefi tutturma oranlarını artırmak için çaba sarf ediyor.

Kaçak kurbanlıkları yakalama ekibi kuruldu! Dünyada eşi benzeri yok - 2. Resim

DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK

Kocasinan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekip Şefi Mehmet Doğan, “Kocasinan Kurban Timimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarını tamamladı. Bayram sürecinde vatandaşlarımızın ibadetlerini yerine getirebilmeleri için kaçan kurbanlıklarını yakalayarak vatandaşa teslim edeceğiz. Vatandaşlarımız kurbanlık hayvanları kaçtığında 222 70 00 numaralı telefondan çözüm merkezini arayarak kayıt oluşturmalarını rica ediyoruz. Kaçan kurbanlıklarının arkasından sopa, ip ve zincir ile kovalayıp hayvanı daha çok agresif hale getirmeden ekiplerimize bildirmelerini bekliyoruz. Diğer vatandaşlarımızın da can ve mal güvenliğini tehdit etmemeleri konusunda vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Ekiplerimiz hava basınçlı ve üflemeli enjektör atıcılar ile hayvanı etkisiz hale getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaçak kurbanlıkları yakalama ekibi kuruldu! Dünyada eşi benzeri yok - 3. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...