Tgrt Haber

Milyonda bir görülüyor! İki farklı yüzü var

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
02 Temmuz 2024 10:17 - Güncelleme : 02 Temmuz 2024 10:33
Milyonda bir görülüyor! İki farklı yüzü var

Adana'da bebekken geçirdiği beyin kanaması sonrası yüzünde büyüyen kitle nedeniyle 2 yüzü varmış gibi görünen 14 yaşındaki Enes, hayalini anlattı. İlk olarak aynaya bakıp gülmek istediğini söyleyen Enes, kendisi gibi olan çocuklara yardım etmek istediğini söyledi.

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Havuzlubahçe Mahallesi'nde yaşayan 14 yaşındaki Enes, 6 yaşında beyin kanaması geçirdikten sonra hayatı değişti. Yüzünde beliren kitle gün geçtikçe büyüdü. Milyonda bir görülen kitle nedeniyle 2 yüzü varmış gibi görülen Enes bir gözünü de kaybetti. 

DİĞER ÇOCUKLARA YARDIM ETMENİN HAYALİNİ KURUYOR 

Doktorların ameliyatının tehlikeli olduğu gerekçesi ile müdahaleye yanaşmadığı belirten babası Şeyhmus Bakır ise Enes'i bugüne dek birçok hastane ve doktora götürdüğünü ancak hala gerekli tedavinin bulunamadığını söyledi. Hastalığı tedavi edilirse okuyarak doktor olmak istediğini belirten 8. sınıf öğrencisi Enes, kendisi gibi hastalara ve küçük çocuklara yardım etmenin hayalini kuruyor.

Milyonda bir görülüyor! İki farklı yüzü var - 1. Resim

"YÜZÜMÜ İYİLEŞTİRİN"

Diğer insanlar gibi normal bir görünüme kavuşmanın hayalini kurduğunu anlatan Enes, "Tedavi olursam ilk olarak yüzüme bakarım, gülerim. Top oynarım, arkadaşlarımla oyun oynarım, okula giderim. Okuyarak, doktor olmak ve benim gibi insanlara, küçük çocuklara yardım etmek isterim. Herkese sesimi duyurmak isterim, yüzümü iyileştirin" dedi.

Milyonda bir görülüyor! İki farklı yüzü var - 2. Resim

Hastalığın bebeklik yıllarında başladığını belirten baba Şeyhmus Bakır ise, "Doğuştan bu yana beyninde bir leke vardı. Çeşitli hastanelere götürdük. Son geldiği durumda doktorlar ameliyata yanaşmıyorlar. Sürekli kontrol amaçlı gidip geliyoruz. Ancak yüzündeki şişlik devam ediyor. Önüne geçemiyoruz. Tedavisi devam ediyor ancak hiçbir doktor ameliyat ederek ya da başka bir biçimde tedavi etme şanslarının olmadığını söylüyor. Gittikçe büyüyen kitle nedeniyle çocuk ufak bir enfeksiyonda çocuk çok halsiz oluyor. Bazen havale geçiriyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, Allah'tan umut kesilmez" şeklinde konuştu.Milyonda bir görülüyor! İki farklı yüzü var - 3. Resim

Farklı bakışların çocuğunun üzerinde baskı oluşturduğunu ve bu nedenle Enes'in kendisini toplumdan soyutladığının altını çizen Bakır, "Ufak çocuklar onu gördükleri zaman korkuyor. Oğlum da haliyle içine kapanıyor, dışarı çıkmak istemiyor. Arkadaşlarının içine girmek istemiyor, hor görülüyor. Götürdüğümüz bir prof. dr. bu hastalığın milyonda bir görüldüğünü söyledi. Bir Türkiye'de bir de Avrupa'da vaka olduğunu söylediler. Biz de artık bir şifa bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...