Tgrt Haber

Yılan merakı görenleri hayrete düşürüyor! Yılancı Kemal: İnsan senden daha tehlikeli!

Editör: Murat Makas / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
06 Temmuz 2024 10:26 - Güncelleme : 06 Temmuz 2024 10:31

Aşırı sıcaklarda rahatsız olan haşere ve yılan gibi hayvanlar vatandaşların evine giriyor. Herkesin bakmaya korktuğu yılanları tek tek yakalayıp doğaya bırakan Kemal Başer görenleri hayrete düşürüyor. Bu alışkanlığından dolayı bölgede 'yılancı Kemal' olarak anılıyor.

Havaların aşırı ısınması yer altı canlılarını gün yüzüne çıkarmaya başladı. Doğada, yollarda ve bahçelerde görülen yılan ve haşereler artık evlerde korkulu anlara sebep oluyor.

Hatay'ın Payas ilçesinde yaşayan ve haşere ilaçlama işi yapan Kemal Başer, insanların yaşam alanına giren yılanları yakalamasıyla tanınıyor.

Bölgede 'Yılancı Kemal' olarak bilinen Başer'in yakaladığı bir karayılan hakkında bilgi verdiği anlar ve doğaya saldığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Yılancı Kemal'in karayılanı doğaya bıraktığı esnada, "Karayılan sen zararlı değilsin ama insanlar senden daha tehlikeli" demesi tebessüm ettirdi. Doğaya bırakılan karayılan doğaya bırakıldığı anda bir süre sonra gözden kayboldu.

Yılan merakı görenleri hayrete düşürüyor: İnsan senden daha tehlikeli! - 1. Resim

YILANLARIN ÖLDÜRÜLMEMESİ İÇİN MÜCADELE VERİYOR

Yılanlara verdiği nasihatle güldüren Kemal Başer, "İşim gereğinde sürekli sahadayım gerek haşereler olsun gerek zehirli böcekler ve işte sürüngenler olsun bunlarla sürekli iç içe olduğum için bu konuda da bilgim var. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, evlerine yılan girdiğinde gidip yılanı yakalıyorum. Burada yılanlarla uğraşan benim, buna bir merakım ilgim var. Doğayı hayvanları hepsini seviyorum. Yılanlara karşı ön yargı var, insanlar gördüğü bütün yılanları öldürüyor. Ben de bu yılanların öldürülmemesi için kendimce bir mücadele veriyorum, yılanları tanıtmaya çalışıyorum. Zehirsiz yılanları zehirsiz diye insanlara tanıtıp, en azından bunların öldürülmemesi için çabalıyorum. Şimdi ben de bu yılanları yakaladığım için halk arasında da 'Yılancı Kemal' demeye başladılar" ifadelerini kullandı.

"YILAN GÖRDÜĞÜMÜZDE ONU ÇAĞIRIYORUZ"

Payas ilçesinde yaşayan Burak Gökoğlu, ''Kendisi yılanlar hakkında çok bilgili. Payas'ta evlere giren, yol kenarına duran yılanlar gördüğümüzde direkt Yılancı Kemal aklımıza geliyor ve onu çağırıyoruz. Yani yılanları sevdiriyor, bir türlü yani zehirli hani olmayacağını açıklıyor. Doğaya bırakıyor'' şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...