Tgrt Haber

Ormanda öyle bir şey buldu ki! Şimdi birlikte sarılıp uyuyorlar

Editör: Merve Yaz / Kaynak: İHA
21 May 2024 17:21 - Güncelleme : 21 May 2024 17:27
Ormanda öyle bir şey buldu ki! Şimdi birlikte sarılıp uyuyorlar

Sivas Koyulhisar'da yaşayan 66 yaşındaki Erçiş Ülker, mantar toplarken ormanda aç ve susuz halde bulduğu karaca yavrusunu evine getirdi. Karaca yavrusuna evinde bakım yapan ve sarılıp uyuyan Ülker, "Şimdi kendine geldi. İlçeye getirdim" dedi.

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde yaşayan Erciş Ülker, geçtiğimiz gün mantar toplamak için Ahlan mevkiine gitti. Mantar toplamanın ardından dönüş yoluna geçen Ülker, yolda aç ve susuz kaldığı için bitkin düşen yavru karaca ile karşılaştı. Yavru karacanın o haliyle orada ölüme terk etmek istemeyen Ülker, karacayı alarak evin yolunu tuttu. Evine getirdiği karacanın karnını doyuran Ülker, adeta bebek gibi karacaya baktı. Durumun bildirilmesi üzerine yavru karaca doğal yaşamına bırakılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerince teslim alındı.

Ormanda öyle bir şey buldu ki! Şimdi birlikte sarılıp uyuyorlar - 1. Resim

"SU VERDİM KENDİNE GELDİ"

Erciş Ülker, ilk gördüğünde yavru karacanın öldüğünü düşündüğünü söyleyerek, "Emekliyim. Devamlı ormana mantar toplamaya gidiyorum. Bu yavru karacayı ormanda otlar içinde bitkin halde buldum. Önce ölmüş sandım. Dokunduğumda hareket etti. Ama çok aç susuş kalmıştı. Annesi tarafından terk edilmişti. Birkaç gün aç susuz kalmış. Aldım arabaya götürüp su verdim. Kendine geldi. İlçeye getirdim" dedi.

Kaynak: İHA
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...