Tgrt Haber

İsrail basınından kara harekatı itirafı: Askerlerin canıyla kumar oynuyor

Editör: Şule Altınel / Kaynak: TGRT Haber
28 Ekim 2023 13:19 - Güncelleme : 28 Ekim 2023 13:41
İsrail basınından kara harekatı itirafı: Askerlerin canıyla kumar oynuyor
Netanyahu,savaş,israil,gazze

Dün gece Gazze'yi karanlığa mahkum edip en ağır şekilde bombalayan İsrail'in kara operasyonunu büyük kayıplar verdiği için duyurmadığı ileri sürüldü. İsrail medyasında yer alan haberlerde, "İlk kara operasyonu tam bir hayal kırıklığı. Hükümet askerlerin canıyla kumar oynuyor." ifadeleri yer aldı.

İsrail ordusu, dün gece Gazze'nin telefon ve internet hizmetlerini keserek tarihte görülmemiş şekilde bombaladı. Kara harekatına başlaması beklenen İsrail, ilerleyen saatlerde açıklama yaparak bunun tam anlamıyla kara harekatı olmadığını duyurdu. Hava saldırısının yanında Gazze'ye karadan da saldırı düzenleyen İsrail ordusu, Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları'nın cevabıyla karşılaştı. Çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı iddia edilirken, İsrail medyasında yer alan haberler iddiaları doğrular nitelikte...

"HÜKÜMET ASKERLERİN CANIYLA KUMAR OYNUYOR"

İsrail'de yayın yapan Kanal 14'ün askeri analisti, 'İlk kara operasyonu tam bir hayal kırıklığı. Hükümet askerlerin canıyla kumar oynuyor.' diyerek başarısızlığı itiraf etti.

"İSRAİL ORDUSU KARA HAREKATI OLARAK DUYURMAKTAN KAÇINDI"

İsrail medyasından Ynet ise dün geceki gelişmelerle ilgili "İsrail ordusu, düzenlediği operasyonunu şu ana kadar kara harekatı olarak duyurmaktan kaçındı." şeklinde bir haber geçti.

İsrail ordusu gece saatlerinde, abluka altındaki Gazze Şeridi sınırına yönelik operasyonun, "resmi bir kara harekatı olmadığını" açıklamıştı.

HAMAS: TÜM İTİBARINI KAYBEDECEĞİNİ BİLİYOR

Hamas'tan yapılan açıklamada ise "İsrail, kara harekatı düzenliyor ancak buna kara harekatı demiyor. Çünkü hezimete uğrayınca tüm itibarını kaybedeceğini biliyor." denildi.

"BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANDI"

İsrail'in dün geceki kara saldırılarıyla ilgili bir açıklama yapan Hamas Lideri Ali Baraka, "İşgal güçlerinin Gazze Şeridi'ne üç cepheden başlattığı kara saldırısının başarısızlıkla sonuçlandı. Düşman saflarında asker ve teçhizat açısından ağır kayıplar yaşanmaktadır. Düşman, Filistin direnişinin birçok cephede hazırladığı pusuya düştü. Saldırıyı püskürtmek için Kornet füzeleri ve Yasin füzeleri kullanıldı, düşmanın yeniden denemesini bekliyoruz. İşgalci İsrail, yaralıları ve ölüleri savaş alanından tahliye etmek için helikopterleri kullandı" dedi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...