Tgrt Haber

Ukrayna’dan Zelenskiy açıklaması: Rus propagandasının çaresizliği

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: Anadolu Ajansı
04 May 2024 21:01 - Güncelleme : 04 May 2024 21:08
Ukrayna’dan Zelenskiy açıklaması: Rus propagandasının çaresizliği

Ukrayna, Zelenskiy'nin arananlar listesine alındığı bilgisiyle ilgili olarak “Rus propagandasının çaresizliği” dedi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin Rusya'da arananlar listesine alındığına ilişkin bilgilerin, Rus devleti ve propagandasının çaresizliğinin kanıtı olduğunu söyledi.

“ÇARESİZLİĞİN KANITI”

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Rusya İçişleri Bakanlığının Zelenskiy'nin sözde arananlar listesine alındığını açıkladığı yönündeki bilgilerin, Rus devleti ve propagandasının çaresizliğinin bir kanıtı olduğu" değerlendirmesinde bulunuldu.

Ukrayna’dan Zelenskiy açıklaması: Rus propagandasının çaresizliği - 1. Resim

Açıklamada, Uluslararası Ceza Mahkemesinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in savaş suçu işlediği şüphesiyle tutuklanmasına ilişkin kararın gerçek olduğuna ve bu kararın 123 ülkede uygulanabilirliğine işaret edildi.

Rusya İçişleri Bakanlığının veri tabanında arananlar listesine doğum yeri ve tarihiyle birlikte adı konulan Zelenskiy'nin Rusya Federasyonu Ceza Yasası uyarınca arandığı belirtilmişti.​​​​​​​

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...