Tgrt Haber

Aile, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için yeni projeler yolda! İmzalar atıldı

Editör: Betül Meral Sarıiz / Kaynak: tgrthaber.com.tr
16 May 2024 16:29 - Güncelleme : 16 May 2024 16:38
Aile, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için yeni projeler yolda! İmzalar atıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aile, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için yeni projeler için Özbekistan’la ‘Mutabakat Zaptı” imzaladı. Bakanı Göktaş ile Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Sosyal Koruma Milli Ajans Başkanı Olloyorov arasında imzalanan mutabakatla sosyal hizmetlerin geliştirilmesi ve etkinliğinin artırılmasına yönelik tecrübe, bilgi ve uygulama örneklerinin paylaşılması, ortak projelerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Aile, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için yeni projeler geliyor. Türkiye ve Özbekistan arasında işbirliği artacak. İki ülke arasında “Sosyal Hizmetler Alanı’nda İş Birliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” imzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ilk defa düzenlenen ve Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı “Türk Devletler Teşkilatı 1. Sosyal Politika Bakanlar Toplantısı”kapsamında çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Göktaş, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sosyal Koruma Milli Ajans Başkanı Mansurbek Olloyorov ile bir araya geldi.

Aile, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için yeni projeler yolda! İmzalar atıldı - 1. Resim

İMZALAR ATILDI, ORTAK PROJELER GELİYOR

Kadın, çocuk, aile ve sosyal politikalar konularında görüş alışverişinde bulunulan görüşmenin ardından Göktaş, ve Olloyorov tarafından, Türkiye ve Özbekistan arasında “Sosyal Hizmetler Alanı’nda İş Birliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” imzalandı.

İmza töreni sonrasında Göktaş, hayırlı olması temennisini bulundu, Olloyorov da “güzel neticeleri olsun” ifadesini kullandı.

Mutabakatla aileler, kadınlar, çocuklar ile engelli ve yaşlı bireylere sunulan sosyal hizmetlerin geliştirilmesi ve etkinliğinin artırılmasına yönelik tecrübe, bilgi ve uygulama örneklerinin paylaşılması, ortak projelerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Aile, kadın, çocuk, engelli ve yaşlılar için yeni projeler yolda! İmzalar atıldı - 2. Resim

AİLENİN KORUNMASI VE GÜÇLENDİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Öte yandan Bakan Göktaş, Azerbaycan Aile, Kadın ve Çocuk İşleri Devlet Komitesi Başkanı Bahar Muradova ve Kırgızistan Çalışma, Sosyal Güvenlik ve Göç Bakanı Gulnara Baatyrova ile de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde, ilk defa düzenlenen Türk Devletler Teşkilatı 1. Sosyal Politika Bakanlar Toplantısı ile Türk dünyası ülkelerinde ailenin korunması ve güçlendirilmesine yönelik iş birliğinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

 

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...