Tgrt Haber

Bakanlık'tan "evde bakım yardımı" duyurusu! 4,2 milyar liralık ödeme yarın hesaplarda olacak

Editör: Fatimatüzzehra Maslak / Kaynak: Anadolu Ajansı
13 Haziran 2024 10:43 - Güncelleme : 13 Haziran 2024 11:49
Bakanlık'tan "evde bakım yardımı" duyurusu! 4,2 milyar liralık ödeme yarın hesaplarda olacak

Bakan Göktaş, evde bakım ücretlerinin bayram öncesi yatırılacağını duyurdu. 4,2 milyar liralık toplam ödeme aylık miktara göre hesaplarda olacak. Bayram öncesi yüzleri güldürecek evde bakım yardımı ödemeleri aylık 7 bin 608 liradır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Evde Bakım Yardımı ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çektiklerini, yarın toplam 4,2 milyar lira ödeme yapacaklarını bildirdi.

BAKANLIK'TAN "EVDE BAKIM YARDIMI" DUYURUSU!

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlık tarafından sunulan en önemli aile odaklı bakım hizmet modellerinden "Evde Bakım Yardımı"nın 2006'da engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlatıldığını hatırlattı.

Engellilerin aile bütünlüklerini muhafaza edecek şekilde bakımlarının evde yapılmasını öncelediklerini belirten Göktaş, Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenenlerin desteklenerek, aile bütünlüğünün korunduğunu vurguladı.

4,2 MİLYAR LİRALIK ÖDEME YARIN HESAPLARDA OLACAK

Bakan Göktaş, söz konusu yardım kapsamında hak sahibi başına aylık 7 bin 608 lira ödeme yapıldığına dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Kurban Bayramı dolayısıyla evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için Evde Bakım Yardımı ödemelerini öne çekerek yarın hesaplara yatırıyoruz. Bu ay Evde Bakım Yardımı'ndan yararlanan 560 bin vatandaşımız için toplam 4,2 milyar lira Evde Bakım Yardımı ödemesi gerçekleştireceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çerçevesinde bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf anlayışla sürdürülebilir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...