Tgrt Haber

Borsaya yatırım yapacaklar dikkat! SPK'dan 2 şirketin ilk halka arzını onay

Editör: Sevde Nur Demir / Kaynak: Anadolu Ajansı
17 May 2024 09:16 - Güncelleme : 17 May 2024 09:16
Borsaya yatırım yapacaklar dikkat! SPK'dan 2 şirketin ilk halka arzını onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), iki şirketi halka arzına onay verdi. Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ ile Onur Yüksek Teknoloji AŞ ilk kez halka açıklacak.

SPK bültenine göre Kurul, Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ'nin ve Onur Yüksek Teknoloji AŞ'nin halka arzını onayladı.

HİSSE BEDELLERİ BELLİ OLDU

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ'nin pay başına fiyatı 28 lira olurken Onur Yüksek Teknoloji AŞ'nin pay başına fiyatı 49,50 lira şeklinde açıklandı. 

Öte yandan SPK Birko Birleşik Koyunlular Mensucat Ticaret ve Sanayi AŞ'nin 20 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımına, Zedur Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin 149 milyon 750 bin lira ve Sanica Isı Sanayi AŞ'nin 465 milyon lira tutarındaki bedelsiz sermaye artırımına onay verdi. 

Kurul, Sasa Polyester Sanayi AŞ ve Derlüks Yatırım Holding AŞ'nin tahsisli sermaye artırımı başvurusunu kabul etti.

Borsaya yatırım yapacaklar dikkat! SPK'dan 2 şirketin ilk halka arzını onay - 1. Resim

KURUMLAR İÇİN ALINAN KARARLA BELLİ OLDU

Kurul, Atılım Faktoring AŞ'nin 50 milyon lira, İş Faktoring AŞ'nin 1 milyar lira, QNB Finans Faktoring AŞ'nin 500 milyon lira, ZİP Finansman AŞ'nin 40 milyon lira, Fiba Faktoring AŞ'nin 325 milyon lira tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusunu onayladı.

SPK, Trive Portföy Yönetimi AŞ Trive Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun kuruluşuna izin verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verdi.

PARA CEZALARI DA BELLİ OLDU

SPK, Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda 1 kişiye 12 milyon 707 bin 856,10 lira idari para cezası uygulanmasına hükmetti. 

Adına kayıtlı telefon hattını kullandırarak izinsiz sermaye piyasası faaliyeti bulunması sebebiyle 12 telefon hattının sahipleri ile 12 kişiye ve 9 ayrı internet sitesi içerik sağlayıcısına suç duyurusu yapılmasına karar verdi.

Kurul, Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 54 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli hukuki işlemlerin yapılmasını kararlaştırdı.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...