Tgrt Haber

Raporlu ilaçlar için yeni gelişme: Liste belli oldu!

Editör: Merve Yaz / Kaynak: Anadolu Ajansı
13 Haziran 2024 10:50 - Güncelleme : 13 Haziran 2024 10:53
Raporlu ilaçlar için yeni gelişme: Liste belli oldu!

Raporlu ilaç yazdıran hastalar için yeni dönem başladı. Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısı 1858'e yükseldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan vatandaşların SMS yoluyla ilaçlara dair bilgilendirileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine göre aile hekimlerine arık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verildi. Böylelikle raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alanların hastaneye gitmesine gerek kalmayacak.

Raporlu ilaçlar için yeni gelişme: Liste belli oldu! - 1. Resim

SAYI 18582'E YÜKSELDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun açıklamasını alıntıladı, "Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1858’e çıkardık." açıklamasını yaptı. SGK, ilaçların listesini yayımladı.

Işıkhan X hesabından yaptığı paylaşımda, "Raporlu hastalarımızın ilaca erişimini kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1.858’e çıkardık.

Sosyal Güvenlik Kurumumuz’un vatandaşlarımıza atacağı SMS’ler ile hangi ilaçların bu kapsama dahil olacağını bilgilendireceğiz." ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...