Tgrt Haber

Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Damien Comolli tutuklandı!

Editör: Emre Topaloğlu / Kaynak: Goal Türkiye
11 Temmuz 2024 11:53 - Güncelleme : 11 Temmuz 2024 12:06
Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Damien Comolli tutuklandı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ilk döneminde sarı-lacivertli takımda sportif direktörlük görevi yapan ve şu anda Ligue 1 takımlarından Toulouse’un başkanı olan Fransız futbol adamı Damien Comolli, devam eden 'sahte menajer' soruşturması kapsamında ülkesinde gözaltına alındı. İşte detaylar...

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Toulouse’un kulüp başkanlığını yapan Fransız futbol adamı Damien Comolli, tutuklandı.

SAHTE MENAJER SORUŞTURMASI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ilk döneminde sarı-lacivertli takımda sportif direktörlük görevini yürüten ve şu anda Ligue 1 takımlarından Toulouse’un kulüp başkanlığını yapan Fransız futbol adamı Damien Comolli, devam eden 'sahte menajer' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Goal Türkiye'nin derlediği Le Parisien'in haberine göre; Comolli son olarak PSG’yi çalıştıran dünyaca ünlü teknik direktör Christophe Galtier'in evlatlık oğlu John Valovic-Galtier'in de adının karışabileceği 'sahte menajerler' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Damien Comolli tutuklandı! - 1. Resim

ÇOK SAYIDA MENAJER VE ARACI TUTUKLANDI

Fransız L'Équipe'in haberine göre de; Çarşamba günü, sahte spor menajerlerine yönelik bir soruşturma kapsamında futbol dünyasından çok sayıda menajer ve aracı tutuklandı. Bu soruşturmanın merkezinde, Andy Delort'un 2021 yılında OGC Nice'e transferinde rol oynayan John Valovic-Galtier yer alıyor.

Soruşturmacıların ilgisini çeken başka bir konu da; geçtiğimiz yaz, eski Paris Saint-Germain menajeri Christophe'un bir başka oğlu Jordan Galtier, Toulouse'da Carles Martínez Novell'in yardımcı antrenörlüğüne getirilmesi...

İddiaya göre; Toulouse’un başkanı Comolli anlaşmanın bir parçası olarak sahte bir menajer John Valovic-Galtier'i de bu anlaşmaya dahil etti. 

BU AY YARGILANACAK

Devam eden soruşturma kapsamında dokuz kişi gözaltında tutuluyor. Biri serbest bırakılırken Comolli adli polis tarafından çağrıldı ve bu ay içerisinde yargılanacak.

Tüm bu olayların merkezinde yer alan John Valovic-Galtier ilk olarak Ekim 2023'te mesleğin yasadışı icrasına yönelik bir soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. 

Kaynak: Goal Türkiye
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...