Tgrt Haber

Afyon'da sabah saatlerinde şiddetli deprem! Peş peşe 3 kez sallandı, Kandilli'den açıklama geldi

Editör: Şule Altınel / Kaynak: TGRT Haber
11 Temmuz 2024 06:32 - Güncelleme : 11 Temmuz 2024 08:11

Afyon'da sabah saatlerinde 4,5 büyüklüğünde deprem oldu. Kandilli'den alınan bilgiye göre depremin derinliği 4,6 kilometre olarak ölçüldü. Bu depremin ardından ayrı bölgede iki deprem daha meydana geldi.

Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Sabah saatlerinde Afyon'da peş peşe depremler meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgilere göre, saat 06.24'te Afyon'da 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 4,6 kilometre olarak ölçüldü.

Afyon'da sabah saatlerinde şiddetli deprem! Peş peşe 3 kez sallandı, Kandilli'den açıklama geldi - 1. Resim

PEŞ PEŞE SALLANDI

Şiddetli depremin ardından Afyon, saat 06.27'de bu kez 3.1 büyüklüğünde, saat 06.30'da da 3,6 büyüklüğünde depremle sallandı.

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Depremden sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Afyonkarahisar’da 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. AFAD ve ilgili kurumlarımızın saha taramaları ile 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda an itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Son depremler için tıklayın

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Nurullah Mardin 11 Temmuz 2024 10:49

Geçmiş olsun

Sonraki Haber Yükleniyor...