Tgrt Haber

Bafa Gölü'ne düşen THK pilotlarının kurtarılma anları yayımlandı

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
14 Haziran 2024 21:30 - Güncelleme : 14 Haziran 2024 21:32

Aydın'da orman yangınına müdahaleye giderken Bafa Gölü'ne düşen THK uçağındaki pilotların saniye saniye kurtarılma anlarının videosu olayın vahametini ortaya koydu.

Türk Hava Kurumu'nun CL-125 tipi uçağının pilotlarının düşme anı sonrasının kurtarılma anları kayıt altına alındı.

Aydın Didim ilçesindeki yangına müdahale etmek için Bafa Gölü'nden su alırken bilinmeyen nedenle kırıma uğrayan yangın söndürme uçağında bulunan personelin kurtarılma anlarına ait görüntüleri ortaya çıktı. Bafa’da işletmecilik yapan Burak Kocakaya ve Yalçın Kocakaya isimli vatandaşlar, THK yangın söndürme uçağının gölün ortasında su alırken ön kısmının batmaya başlaması üzerine bindikleri tekne ile uçakta bulunan personeli kurtarmak için göle açıldılar. Uçağın burun kısmının tamamen su altında olduğu, gövdesinin arka bölümü havada dururken, iki pilot ve orman muhafaza memurunun gövdesi üzerinde kurtarılmayı bekledikleri görüldü.

Bafa Gölü'ne düşen pilotların kurtarılma anları yayımlandı - 1. Resim

Balıkçı teknesi ile kurtarma operasyonu başlatan Burak Kocakaya ve Yalçın Kocakaya, sık sık pilot ve orman muhafaza memurunu tekne almaya çalıştıkları esnada alçalan helikoptere uyarıda bulunarak yükselmesini istediler. Tekneden uzattıkları ip yardımı ile uçaktaki personeli kurtarmaya çalışan vatandaşlardan birisi tekneden atlayarak yüzerek uçağa ulaştı. Tekneye bağlı ipi çekerek uçağa yanaştıran vatandaş, uçağa yanaşan başka bir balıkçı teknesine 3 kişinin binerek kurtarılmasını sağladı.

Bafa Gölü'ne düşen pilotların kurtarılma anları yayımlandı - 2. Resim

Orman Muhafaza Memuru İbrahim Arslan, 1. Pilot Hüseyin Çabuk ve 2. Pilot Yakup Kameroğlu'nun iki ayrı balıkçı teknesine binmelerinin hemen ardından uçak Bafa Gölü’nde battı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...