Tgrt Haber

Bakan Yerlikaya duyurdu: Çakarlı Survivor yarışmacılarına ceza kesildi!

Editör: Banu İriç / Kaynak: tgrthaber.com
14 Haziran 2024 22:04 - Güncelleme : 14 Haziran 2024 22:12

Bakan Ali Yerlikaya, Survivor yarışması finaline giden yarışmacıların çakarlı araba şovuna ceza kesildiğini duyurdu. Görüntüler sosyal medyada tepki çekmişti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Survivor yarışması finaline giden üç yarışmacının araç içerisinde yetkisiz oldukları halde çakar kullanmaları üzerine araca ceza kesildiğini duyurdu. Sosyal medya açıklamasında şunları belirtti:

"Sivil Trafik Ekiplerimizin  sosyal medya ve ulusal basına yansıyan “Bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesi” haber ve görüntülerine yönelik yaptığı çalışmalarda; Bu araç sürücünün “ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen bir araca  taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. 

Bakan Yerlikaya duyurdu: Çakarlı Survivor yarışmacılarına ceza kesildi! - 1. Resim

Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür.  Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usülsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz."

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...