Tgrt Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu: Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir'i aradı

Editör: Banu İriç / Kaynak: tgrthaber.com
20 May 2024 18:52 - Güncelleme : 20 May 2024 19:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu: Cumhurbaşkanı Vekili Muhbir'i aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhammed Muhbir ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan duyuruda Cumhurbaşkanı Erdoğan, ile İran Cumhurbaşkanı Vekili Muhammed Muhbir ile görüşme gerçekleştirildiği açıklandı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın beraberindeki heyet üyeleriyle birlikte elim bir helikopter kazasında yaşamını yitirmeleri nedeniyle üzüntülerini iletti, taziyelerini sundu ve sabır diledi.

Türkiye’nin bu acılı günlerde İran’ın yanında olduğunu ve İran halkının kederini paylaştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bundan sonraki süreçte de İran’a yönelik komşuluk ve kardeşlik hukukunun gereğini yerine getirmeye devam edeceğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reisi ve Abdullahiyan’ın Türkiye ve İran ilişkilerine katkılarının daima hatırlanacağını söyledi.

Kaynak: tgrthaber.com
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...