Tgrt Haber

Hızla gelen motosiklet yayalara çarptı! 2 yayanın havaya uçtuğu anlar kamerada

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
11 Temmuz 2024 09:34 - Güncelleme : 11 Temmuz 2024 09:40

Hatay'ın Antakya ilçesinde yolun karşısına geçmek isteyen 2 kişi, motosikletin çarpmasıyla havaya uçtu. Olay anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Antakya ilçesinde yaşanan trafik kazasının görüntüsü yürekler ağza getirdi.  Kuzeytepe Mahallesi mevkisinde yolun karşısına geçmeye çalışan 2 kişiye motosiklet çarptı. Çarpmanın etkisiyle 2 yaya havaya uçtu. 

Kaza anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Kavşağın çevresindeki esnaf; trafik yoğunluğundan dolayı kavşağı kullanmakta tedirginlik yaşadıklarını söylediler. Hatay Büyükşehir Belediyesi de vatandaşların tepkilerine neden olan yoldaki trafik çilesini sona erdirmek için kavşağın genişletilmesi için çalışma başlattı.

"UYARICI BİR TABELA VEYA KASİS YOK"

Kavşakta sıklıkla kazaların yaşandığını dile getiren Ali Meftunzade, "Burada herhangi bir uyarıcı bir tabela veya kasis yok. Burada motorcu kardeşlerimiz genellikle kaza yapıyor. Araçlar çok hızlı geçiyor. Burada çok aşırı bir kaza problemi çoğalmaya başladı. Deprem gününden şu güne kadar hiçbir önlem alınamadı. Yetkililerden rica ediyorum. Bu kavşağa bir çözüm bulsunlar. Burada dün 4 tane motosikletli sürücüler, karteli patlayan bir aracın arkasında kayarak kafasını kaldırıma vurdu ama çok şükür durumları iyi. 3 ay önce Almanya'dan memleketimizi ziyarete gelen arka yolda yayaya çarptı ve maalesef hayatını kaybetti. Geçen hafta akşam saatlerinde seyir halinde olan bir motosiklet karşıdan geçmeye çalışan 3 yayaya çarptı. Maalesef ağır yaralılar ve hastanede tedavileri devam ediyor” dedi.

Hızla gelen motosiklet yayalara çarptı! 2 yayanın havaya uçtuğu anlar kamerada - 1. Resim

"BURASI ANTAKYA'NIN EN SIKINTILI YERİ"

Depremden sonra bölgede trafiğin yoğunlaştığını ifade eden Ali Helvacı, “Burası Antakya'nın en meşhur yeri ve trafik olarak en sıkıntılı yeridir. Arabalar buradan çok hızlı geliyor. Burada sürekli kaza oluyor. Yayalara çarpılıyor veya motor arabaya çarpıyor. Genellikle insanlar buradan korkuyor. Biz muhakkak buraya bir çözüm bulsunlar. Biliyorsunuz ki burada depremden sonra trafik de çok yoğunlaştı. Arabalar da çoğaldı. İnsanlar da sabırsız. Kimse kimseyi beklemiyor. Sürekli hız yapılıyor. Buna bir çözüm bulunması lazım. Burada sürekli kaza oluyor. İnsanlar yaralanıyor, geçen orada bir arkadaşımız vefat etti. Yine araba çarptı. Sürücüler sizler ricamız, biraz daha yavaş olmanızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...