Tgrt Haber

Kapadokya'da balonlar 19 Mayıs için bayraklarla havalandı

Editör: Banu İriç / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
19 May 2024 08:02 - Güncelleme : 19 May 2024 08:30

Kapadokya'da 19 Mayıs coşkusu hissedilmeye başlandı. Sıcak hava balonları Türk bayrakları asarak güne başladı. Görüntüler şölen oluşturdu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı için Kapadokya'da sıcak hava balonları Türk bayraklarıyla süslendi.

UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi'ndeki Kapadokya'da turistlerin Kapadokya'yı kuşbakışı izlemesine imkân sunan sıcak hava balonları, bu gün gökyüzüne sepetlerine astıkları Türk Bayrakları ile havalandı.

Her özel günde olduğu gibi bu günde gökyüzüne Türk Bayrakları ile havalanan Sıcak Hava Balon pilotu Hakan Kaya yaptığı açıklamada, “Gençliğe armağan ettiği bu bayram için Atatürk'e teşekkür ediyoruz. Bu gün uçuşlara yaklaşık 4 bin yolcu olacak. Bu özel günümüze tüm dünya şahitlik etmiş oluyor. Bu nedenle her zamanki gibi bizde heyecanlıyız” dedi.

Kapadokya'da balonlar 19 Mayıs için bayraklarla havalandı - 1. Resim
Balıkesir'den Kapadokya tatili için gelen Yiğit Çakar'da “bu gün herkesin, Atatürk'ün bize armağan ettiği gençlik ve spor bayramını kutluyorum. Bu özel günde Kapadokya'da olup uçmayı tercih ettik” ifadelerini kullandı.

Şule Teke Çakar'da açıklamasında “tüm milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Gün doğumunda ortaya çıkan manzarayı seyretmek için doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadilere gelen yerli ve yabancı turistler, balonların renk kattığı peribacaları arasında fotoğraf çektirdi.

Kapadokya'da balonlar 19 Mayıs için bayraklarla havalandı - 2. Resim

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...