Tgrt Haber

Pendikli Forrest Gump sosyal medyada gündem oldu! Yıllardır E-5'te yürüyor, hayat hikayesi yürek burkuyor

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
11 Temmuz 2024 12:56 - Güncelleme : 11 Temmuz 2024 13:13

E-5 karayolunda Tuzla ile Maltepe arasında yıllardır kilometrelerce yol yürüyen kişi sosyal medyada gündem oldu. Hakkında birçok rivayet ortaya atılan adamın Pendik'te yaşayan Selami Salman isimli vatandaş olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyanın günlerdir konuştuğu adamın acıklı hayat hikayesi ise duyanları hüzünlendirdi.

İstanbul'da, Tuzla, Pendik, Kartal ve Maltepe mevkilerinde E-5 karayolunda yürüyen adamın görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca hayat hikayesi oldukça merak edildi. Sosyal medyada ‘Pendikli Forrest Gump' olarak yayılan görüntülerdeki kişinin kimliği belli oldu. Yaz kış demeden otoyolda yürüyen adamın Pendik'te yaşayan Selami Salman isimli vatandaş olduğu ortaya çıktı.

50'li yaşlarda olan ve yıllardır E-5 karayolunda kilometrelerce yürüyen Selami Salman, iddiaya göre yaz, kış, yağmur, çamur fark etmeksizin sabah saatlerinde evinden çıkıyor ve E-5 karayolunun yan yolunda ya da orta refüjde saatlerce yürüyor. Kendisini yürürken gören sürücülerden kimisi Salman'a su veriyor kimisi de yiyecek veriyor, kimisi de kendisiyle konuşmaya çalışıyor.

Pendikli Forrest Gump sosyal medyada gündem oldu! Yıllardır E-5'te yürüyor, hayat hikayesi yürek burkuyor - 1. Resim

NİŞAN BOZULDUKTAN SONRA KENDİNİ YOLLARA VURDU

Oğlu Selami Salman ile aynı apartmanda yaşayan annesi Medine Salman, Selami Salman'ın daha genç yaşlarında neşeli bir insan olduğunu şimdiki halinden farklı olduğunu belirtti. Oğlunun genç yaşlarında sevdiği kadın ile nişanlandığını, kız tarafının istememesi üzerine 9 yıl süren nişanın bozulduğunu söyleyen Medine Salman, yaklaşık 10 yıl önce de oğlunun düşerek kaza geçirdiğini ve kafasından yaralandığını belirtti. Anne Medine Salman, Selami Salman'ın nişanının bozulmasının ve kafasından yaralanmasının psikolojisini ve sağlığını kötü etkilediğini bu olaylardan sonra oğlunun sürekli yollarda yürümeye başladığını ifade etti.

"SEN DE YÜRÜYORSUN, SEN NEDEN YÜRÜYORSUN?"

E-5 karayolunda yürürken aynı zamanda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Selami Salman, “İki tur atıyorum. Sabah ve akşam. Sabah 8'de çıkıyorum. Söyleyecek bir şey yok. Ne diyeceğim? Sen de yürüyorsun, sen neden yürüyorsun? Yürürken bunalmıyorum. Kartal'a kadar yürüyorum, Tersane Köprüsü'nden dönüyorum. Sonra eve gidiyorum. Selami'yi arıyor millet, o benim” dedi.

Neden yürüyorsun sorusu üzerine Selami Salman, “Bekle gör” şeklinde cevap verdi.

Salman konuşmasının devamında, “Burası bana iyi geliyor. Bir istediğim yok. Su veriyorlar, arabadan veriyorlar. Söylüyorum; ‘Selami ben.” dedi.

Pendikli Forrest Gump sosyal medyada gündem oldu! Yıllardır E-5'te yürüyor, hayat hikayesi yürek burkuyor - 2. Resim

"O OLAYDAN SONRA HİÇ EVLENMEDİ"

Selami Salman'ın annesi Medine Salman, “Önceden çok neşeli bir çocuktu. Bir kız sevmişti, nişanladım. 9 sene nişanlı kaldı. Ondan sonra düğüne hazırlanırken nişan bozuldu, kız tarafı vermedi. Psikolojisi bozuldu bunun. Kendini oraya buraya vurdu. ‘Daha evlenmem' dedi. Bir de kaza geçirdi, kafasını vurmuş. Ondan sonra hala yollarda dolaşıyor. Öteki çocuklarım gibi sağlıklı olmasını istiyorum ama gücüm yok. Beyim öleli 33 sene oldu. Bazen çocuklar için kızlar için ‘gelmesinler' diyor. Ama her zaman değil. Sevdiği kız çoktan evlendi çoluk çocuğu var. Ama bu evlenmedi. Çaresizim. Kötü evde oturuyor diyorlarmış internette. Ne ilgisi var. Ben orada iki gelinle oturdum, kaç tane torunla çocukla oturdum. ‘Yolda yürüyor' diyorlar. Aç susuz sanıyorlar. Yarı yiyor yarı yemiyor. Güneşte soğukta kışta dolaşıyor. Sağlıklı olsa demek ki dolaşmaz bu kadar. Tedavi edilmesini istiyorum” dedi.
Yıllardır E-5 karayolunda yürüyen Selami Salman, yolda yürürken dron ile görüntülendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...