Tgrt Haber

Pendik'te çamaşır suyu koklayan evsiz kadın! Mahallelinin kâbusu oldu

Editör: Merve Yaz / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
10 Temmuz 2024 13:06 - Güncelleme : 10 Temmuz 2024 13:39

İstanbul'un birçok noktasında evsiz insanlar, hayatlarına sokakta devam ediyor. Onlardan birisi de Pendik'teki kadın oldu. Evsiz kadın, Kavakpınar mahallesi sakinlerinin korkulu rüyası oldu. Vatandaşlar, Rus uyruklu olduğu düşünülen ve sürekli çamaşır suyu kokladığı için çocukların korktuğu kadının çevreye rahatsızlık verdiğini söyledi.

Pendik'te ise Rus uyruklu olduğu düşünülen bir kadın, mahalleliyi tedirgin ediyor.

Kavakpınar Mahallesi'nde yaklaşık 6 aydır sokakta yaşayan kadın, valizleriyle banklarda uyuyor.

ÇEVRE SAKİNLERİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Geçimini para dilenerek sağlayan kadının, Rus uyruklu olduğu düşünülüyor.

Bireysel ihtiyaçlarını sokakta gideren kadından mahalle sakinleri şikayetçi oldu. Mahalle sakinleri, çamaşır suyu gibi kimyasal temizlik malzemeleri koklayan kadından çocukların korktuğunu söyledi.

Pendik'te çamaşır suyu koklayan evsiz kadın! Mahallelinin kâbusu oldu - 1. Resim

'BİR TÜRLÜ GİTMİYOR'

Mahalleli Mehmet Eren, “Kimse gelip sahip çıkmıyor. Burada sokakta yaşıyor. İnsanlardan para istiyor, dilencilik yapıyor. Çevreye rahatsızlık veriyor.” derken, İhsan Kılıç, “Polislere belediyeye telefon açtık, geldiler. Buradan gitmiyor. Herhalde çift vatandaşlığı var tahminine göre. Gidip geliyor, buraları kirletiyor. Bir şey de diyemiyoruz.

"BAŞIMIZA BELA OLDU"

Buralara komple diş macunu döküyor. Çamaşır suyunu maskesinin içine döküyor, çekiyor.

Çantasına bir baksan neler var neler. Bu mahallenin başına bela. Birilerinin evinin önüne gidiyor pisliyor. Kimse sahip çıkmıyor.

Başımıza bela olmuş, bir şey de diyemiyorsun bir şey yapamıyorsun.

Bizim Türkçe dilimizi bilmiyor. İyi yanaştığın zaman aklı yerinde konuşuyor.

Tahminine göre Alt Kaynarca'da kız kardeşi oturuyor. Milletten yemek istiyor, para istiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...