Tgrt Haber
✓ DOĞRULUK KONTROLÜ

‘Suriyeli sığınmacılar bir mesire alanındaki görevlilere saldırdı’ iddiasına yalanlama!

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: tgrthaber.com
18 Haziran 2024 21:40 - Güncelleme : 18 Haziran 2024 21:44
‘Suriyeli sığınmacılar bir mesire alanındaki görevlilere saldırdı’ iddiasına yalanlama!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, “Suriyeli sığınmacılar bir mesire alanındaki görevlilere saldırdı” iddiasını yalanladı.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, “Suriyeli sığınmacılar bir mesire alanındaki görevlilere saldırdı” iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Resim

“TÜRK VATANDAŞI OLDUĞU BELİRLENMİŞTİR”

Açıklamada, “Konya’nın Halkapınar ilçesindeki İvriz Mesire Alanında, özel güvenlik görevlileri ile bazı şahıslar arasında mangal yakma nedeniyle yaşanan tartışma kavgaya dönüşmüştür. Olayla ilgili yapılan adli tahkikatta güvenlik görevlileri ile kavga edenlerin iddia edildiği gibi yabancı uyruklu değil, Türk vatandaşı olduğu belirlenmiştir. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik manipülasyonlara itibar etmeyiniz.” denildi.

Kaynak: tgrthaber.com

Doğruluk Kontrolü

Büyük ölçüde yanlış
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...