Tgrt Haber

Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış'ın ipliğini pazara çıkardı! Hazal Kaya'dan destek gecikmedi

Editör: Dilek Ulusan / Kaynak: TGRT Haber
28 Şubat 2024 09:00 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 13:45
Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış'ın ipliğini pazara çıkardı! Hazal Kaya'dan destek gecikmedi
Fırat Tanış

Piyanist İklim Tamkan, bir süre önce ayrıldığı oyuncu Fırat Tanış hakkında 'psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip'ten dolayı uzaklaştırma kararı aldırdığını belirterek, “Hiç korkmuyorum” dedi. Oyuncu Hazal Kaya ise sosyal medya hesabından Tamkan'ın paylaşımını paylaşarak destek oldu.

Piyanist İklim Tamkan, bir süre önce ayrıldığı oyuncu ve müzisyen Fırat Tanış’ın beraberliğini sonlandırdıktan sonra kendisini ve ailesini “ağır psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalına soktuğunu” belirtti. Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını duyurarak, "Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır." ifadelerine yer verdi.

"BENİ, AİLEMİ VE YAKINLARIMI TEHDİT ETTİ"

Sosyal medya hesabından ayrıldığı oyuncu ve müzisyen Fırat Tanış'tan sistematik olarak şiddet gördüğünü açıklayan Piyanist İklim Tamkan, suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, "Eylül ayı sonunda beraberliğimi sonlandırdığım Nuri Fırat TANIŞ’ın ayrılık sonrasında beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum.

Yaşadığım bu tecrübe benim için 'yanlış bir seçimdi' deyip geçemeyeceğim kadar yıpratıcı ve ürkütücü, sürreal bir hikayeye dönüşmüştür. Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır. Daima her türlü canlıya sevgi ve saygıyla yaklaşmayı ilke edinmiş biri olarak böylesi bir durumda toplumsal, ahlaki ve vicdani sorumluluk taşıdığımın farkındayım." diyerek yaşadığı süreci paylaştı. 

Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış'ın ipliğini pazara çıkardı: Şiddet nedeniyle uzaklaştırma kararı aldırdım - 1. Resim

"KİŞİLİK HAKLARIMA AÇIKCA BİR SALDIRIDIR"

Hakkını arayacağını belirten Tamkan, "İnandığım değerler, öz saygım ve öngörülerim bu kişinin bir şiddet faili olduğu bilgisini hemcinslerimle ve kamuoyu ile paylaşma zorunluluğunu doğurdu. Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum. Uzaklaştırma kararının, gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum.

Şahsın beni maruz bırakmış olduğu eylemler kişilik haklarıma açıkça bir saldırıdır ve Türk Ceza Kanunu kapsamında birden fazla suçun konusunu oluşturabilecek niteliktedir.  İçinde yaşadığımız toplumun her hücresine nüfuz etmiş erkek egemen zihniyetin davranış kalıplarına ve yargılarına boyun eğmeyi reddediyorum." dedi. 

Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış'ın ipliğini pazara çıkardı! Hazal Kaya'da destek gecikmedi - 2. Resim

"HİÇ KORKMUYORUM"

Yaşadığı korkunç günleri bir bir anlatan İlkim Tamkan, "Yaşadığım bu korkunç sürecin bende yaratmış olduğu tahribatı tümüyle onarabilecek hiçbir merci olduğunu düşünmüyorum. - Özetle, bu eylem epeydir gölgede kalmış bir gerçeğin gün yüzüne çıkarılmasından ibarettir. Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır. Çünkü hiç korkmuyorum.” diyerek paylaşımını sonlandırdı. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...