Tgrt Haber

CHP'li eski vekil Tunceli'den bağımsız aday oldu

Editör: Baran Aksoy / Kaynak: TGRT Haber
05 Şubat 2024 10:11 - Güncelleme : 05 Şubat 2024 10:21
CHP'li eski vekil Tunceli'den bağımsız aday oldu
CHP,Tunceli,Seçim,Yerel seçim

CHP eski milletvekili Hüseyin Aygün yaptığı açıklamada; Tunceli'den bağımsız aday olduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Siyasi partiler adayları tek tek açıklamaya devam ederken bağımsızlar da adaylıklarını duyuruyor. CHP eski milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli'den bağımsız belediye başkanı adaylığını açıkladı.

"ARTIK İŞ YAPMAK LAZIM"

Aygün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Mayıs’tan sonra Türkiye’de, Dersim’de öylesine şeyler oldu ki 14 bin gencimiz Dersim dışına gittik. Kaç kişiye doğru ve doğruyu zorlayarak referans yazdığımı bilmiyorum. Eylül ayı gibi ne yapıyorum ben diye sordum kendime. Bu referanslarla aslında ben bu göçe katkıda bulunuyorum dedim. Bu şehir ne olacak sorusu Eylül’de beni çarptı. Arkadaşlarım Ankara’da görüşmelere başladı. Artık laf değil ki ben de dahil 30 yıldır laf yaptık artık iş yapmak lazım"

CHP'li eski vekil Tunceli'den bağımsız aday oldu - 1. Resim

"Ankara’da uluslararası bankalarla, uluslararası finans kuruluşlarıyla, AB temsilcileriyle bir dizi görüşme yaptım. Ankara’daki görüşmeler bende çok büyük umut oldu. Önümüzdeki günlerde deprem, yoksulluk ve planlama konulu lansmanlarımızı sizlerle paylaşacağız. Bu çalışmalarda kaynak AB Türkiye Delegasyonu ve Avrupa İmar Bankası gibi kurumlarla çalışacağız” 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...