Tgrt Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Badal Tüneli açılışında önemli açıklamalar: 2023'ü tarihe gururla kaydedeceğiz

19 Ocak 2023 14:15 - Güncelleme : 19 Ocak 2023 15:41
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Badal Tüneli açılışında önemli açıklamalar: 2023'ü tarihe gururla kaydedeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Amasya Badal Tüneli,açılış

Son dakika haberi: Amasya'da 760 milyon liralık bedelle açılışı yapılan Badal Tüneli Töreni'ne canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim, sağlık, ulaştırma, enerji ve ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin bu noktalara kolay gelmediğini dile getiren Erdoğan, "Geçmişte kendi krizlerine boğulan bir ülkeydik. Şimdi küresel krizleri fırsata çeviren bir ülke olarak gıpta ile takip ediliyoruz. Pek çok büyük projemizin, emeğimizin hayırlı neticelerini alacağımız 2023'ü tarihe gururla kaydedeceğiz" dedi.

Amasya'da faaliyete geçirilen Badal Tüneli Açılış Töreni'ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. "Özellikle kış mevsiminde bu yolun çilesini bilenler için Badal Tüneli çok daha büyük bir anlama sahiptir" diyen Erdoğan, sadece vakitten ve akaryakıttan yılda 21,4 milyon lira tasarruf sağlayacak, karbon emisyonunu 265 ton azaltacak projeyi, 760 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiklerini aktardı.

https://twitter.com/RTErdogan/status/1616035655712210944

YATIRIMLARIN MEYVESİNİ TOPLAMAYA BAŞLADIK

Tünelin hayırlı olması dileğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3,6 km'yi bulan bağlantı yolları ve 4 adet köprü de yer alıyor. Kış mevsiminde bu yolun çilesini bilenler için Badal Tüneli çok daha büyük anlam ifade etmektedir. Bu projeyi 760 milyon liralık yatırımla hayata geçirdik" dedi. AK Parti iktidarında yürüttükleri eser ve hizmet projelerinin en somut örneği olarak vurguladığı yatırımların bu tür eseler olduğuna vurgu yapan Erdoğan, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye tüm başlıklarda gerçekleştirilen atılımların meyvelerini toplamaya başladıklarını kaydetti.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Badal Tüneli açılışında önemli açıklamalar: 2023'ü tarihe gururla kaydedeceğiz

'KÜRESEL KRİZLERİ FIRSATA ÇEVİRİYORUZ'

"Ulaşımın tüm sektörlerinde ülkemizin altyapı ihtiyacının önemli bir oranını tamamlamış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Gençlerimizin ülkemizi ve dünyayı kucaklayan geniş muhayelerine tanık oldukça, hayata geçirdiğimiz projelerle ne kadar önemli bir iş yaptığımızı tekrar görüyoruz" diyen Erdoğan, "Elbette bu noktaya kolay gelmedik. Küresel yönetim ve ekonomi, krizle savaşla sarsılırken ülkemizi sahip olduğu güçlü altyapı ile büyük bir atılım için çok mücadele verdik. Kurulan tuzakları birer birer bozarak bölgesinde ve dünyada söz shibi bir ülke konumuna yükseldik. Geçmişte kendi krizlerine boğulan bir ülkeydik. Şimdi küresel krizleri fırsata çeviren bir ülke olarak gıpta ile takip ediliyoruz. Pek çok büyük projemizin, emeğimizin hayırlı neticelerini alacağımız 2023'ü tarihe şanla, şerefle, gururla kaydedeceğiz" ifadelerini kullandı.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Badal Tüneli açılışında önemli açıklamalar: 2023'ü tarihe gururla kaydedeceğiz

Erdoğan'ın açılışını yaptığı Amasya Badal Tüneli ve Bağlantı Yollarının yatırım bedeli 760 milyon lira olarak açıklandı. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.6 kilometre olacak proje, karbon emisyonunu 265 ton azaltacak.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Türkiye'nin eser ve hizmet siyasetiyle geldiği seviye bizleri sevindirdiği kadar üzerimize yeni sorumluluklar yüklüyor. Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda ülkemizin küresel düzeyde söz ve karar siyasetini güçlendirmeliyiz. Önce dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeli ardından sıralamamızı yükseltmeliyiz. Hiçbir günlük tartışma bu temel önceliğin önüne geçemez. Evlatlarımızı bu anlayışla geleceğe hazırlamak zorundayız. Açılışını yaptığımız tünel gibi projelerin bu tarihi yürüyüşün son eksiklerini tamamlamak olarak görüyoruz. Bu eserin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...