Tgrt Haber

İYİ'ce dağıldı! Gökhan Zan İYİ Parti'den istifa etti 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
27 Aralık 2023 20:51 - Güncelleme : 27 Aralık 2023 20:51
İYİ'ce dağıldı! Gökhan Zan İYİ Parti'den istifa etti 
,,istifa

Son dakika haberi: Partinin GİK kararı sonrası 'ittifaksız' yerel seçimlere girme kararı alan İYİ Parti'de bir istifa daha yaşandı. Seçimden önce İYİ Parti'ye katılan eski futbolcu Gökhan Zan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

Yerel seçimlere 95 gün kala İYİ Parti'deki istifa furyasına bir isim daha katıldı. 6 Şubat depremlerinde bölgeden paylaşımlar yapan ve İYİ Parti Hatay 2. sıra milletvekili adayı gösterilen eski futbolcu Gökhan Zan partisinden istifa ettiğini duyurdu. 

Sosyal medya plartformu X'den açıklamalarda bulunan eski futbolcu, "Bilindiği üzere siyasete girme nedenim Hatay'a destek olabilmek, deprem gibi ağır bir felaketin ardından Hataylı kardeşlerimin sesini Meclis'te duyurabilmekten ibaretti. Gelinen noktada siyaset arenasında bunun pek de mümkün olmadığını görmemden hareketle İyi Parti'den istifa ediyorum" diyerek partisinden ayrıldığını duyurdu. 

"ÜZERİME DÜŞEN GÖREVİ YAPMAYA ÇALIŞTIM"

Zan, açıklamasında şunları söyledi: 

"Sevgili dostlar, Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in daveti ile 22 Mart 2023 tarihinde İYİ Parti ailesine katıldım. Bu süreç boyunca tüm değerlerimle elimi taşın altına koymaya çalışarak üzerime düşen görevi yapmaya çalıştım. Gerek İyi Parti'ye, gerekse partimize gönül vermiş tüm yurttaşlarımızın sesi olmaya çalıştım. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlar içerisinde halkımızdan güç alarak İyi Parti'ye ve kuruluş ilkelerine uygun hareket ettim. 

İyi Parti ile çıktığım umut yolculuğunda, birçok tecrübe edinmemin yanı sıra birlikte omuz omuza mücadele edebilecek ruhu görme fırsatı da buldum. Bilindiği üzere siyasete girme nedenim Hatay'a destek olabilmek, deprem gibi ağır bir felaketin ardından Hataylı kardeşlerimin sesini Meclis'te duyurabilmekten ibaretti. Gelinen noktada siyaset arenasında bunun pek de mümkün olmadığını görmemden hareketle İyi Parti'den istifa ediyorum. 

"İYİ PARTİ AİLESİNDEN HAKLARINI HELAL ETMELERİNİ İSTİYORUM"

Seçim döneminde oylarıyla beni yalnız bırakmayan, takdirleriyle yücelten, tecrübeleriyle beni cesaretlendirerek yol gösteren başta Sayın Meral Akşener olmak üzere, İyi Parti'nin tüm değerli büyüklerine ve yöneticilerine, en zor anlarımda elimi bırakmayan Türk halkına teşekkür ediyorum.

Affınıza sığınarak İyi parti ailesinden haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana hakkım helal olsun. Dost kalmak dileğiyle… Herkese en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...