Tgrt Haber

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na tam destek: Allah bizimle beraberdir 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
13 Haziran 2024 20:23 - Güncelleme : 13 Haziran 2024 20:23
Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na tam destek: Allah bizimle beraberdir 

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel'in görüşmeleri sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulunmasının ardından siyaset gündemi hareketlendi. Yaşanan gelişmelerin ardından İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na tam destek geldi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamalarda, 'yumuşama' gündemi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Cumhur İttifakı'na bağlılık vurgusunda bulunan Bahçeli, "AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi dileği ve temennisidir." ifadelerini kullandı. 

'Yumuşama' döneminde 'çok bilinmeyenli yeni bir denklem' kurulmak istendiğini belirten Bahçeli, "31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini müteakiben Türk siyasetinde, demokrasinin vazgeçilmez kurumları olan siyasi partiler arasında normalleşme ve yumuşama arayışlarının temel alınarak çok bilinmeyenli yeni bir denklemin kurulmak istendiği gözlemlenmektedir. Zira her şey milletimizin huzurunda gerçekleşmektedir." diye konuştu. 

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na tam destek: Allah bizimle beraberdir  - 1. Resim

SÜLEYMAN SOYLU'DAN DİKKAT ÇEKEN MESAJ 

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından Cumhur İttifakı'na destek mahiyetinde bir paylaşımda bulundu. 

X hesabından açıklama yapan Soylu, "Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Büyüğümüz MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli tarih inşa ediyorlar" ifadelerini kullandı. 

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na tam destek: Allah bizimle beraberdir  - 2. Resim

Cumhur İttifakı'nın süreceğini vurgulayan Soylu şu ifadeleri kullandı: 

"Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve Türkmen Beyi Büyüğümüz MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli tarih inşa ediyorlar.

Cumhur İttifakı tüm unsurlarıyla;
Selçuklu'dur, Osmanlı'dır…
Türkiye Cumhuriyeti’nin ta kendisidir.
Değerleri her gün bozulan dünyanın vicdanıdır.
Milli manevi varlığımızı ve birliğimizi geçmişimize sadakat, geleceğimize olan sorumluluğumuzla sahiplenmektedir.

Cumhur İttifakı, Türkiye Yüzyılını gelecek yüzyıllara Türk’ün onurlu asrı olarak emanet edecektir.
Allah bizimle beraberdir." 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...