Tgrt Haber

Canan Karatay bardak bardak içti! İftar sonrası zeytinyağı detayı

Editör: Fatimatüzzehra Maslak / Kaynak: tgrthaber.com.tr
20 Mart 2024 13:27 - Güncelleme : 20 Mart 2024 16:02
Canan Karatay bardak bardak içti! İftar sonrası zeytinyağı detayı

E vitamini bakımından zengin olan zeytinyağı hakkında Canan Karatay'dan açıklama geldi. İftarda tüketilmesini tavsiye eden Karatay'ın açıklamaları gündem oldu. İşte zeytinyağının iftar sonrası faydaları...

Ramazan ayında en sık yaşanan bağırsak sorunlarına işaret eden Canan Karatay'dan, dikkat çeken bir açıklama geldi. Bardak bardak içilmesi gerektiğinin altını çizen Canan Karatay, zeytinyağına dikkat çekti. İçeriğinde yüksek oranda E vitamini olan zeytinyağının tüketilmesi gerektiğini hatırlattı. 

CANAN KARATAY "İFTAR SONRASI ZEYTİNYAĞI İÇİN" DEDİ!

Karatay, uzun süre açlık nedeniyle tek etkilenen sistemin sindirim olduğunun altını çizdi. Sindirim sistemini çalıştırmanın en faydalı yolu ise E vitamini ve lif kaynağıdır. Bu yüzden yemek sonrası tüketilerek mide ve bağırsakları yumuşatır.

Canan Karatay bardak bardak içti! İftar sonrası zeytinyağı detayı - 1. Resim

Kabızlık şikayetlerini giderir. Zeytinyağı hücrelerin dokusunu yenileyerek vücudu daha diri hale getirir. Bu yüzden doğal zeytinyağı tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. 

Canan Karatay bardak bardak içti! İftar sonrası zeytinyağı detayı - 2. Resim

Normal şartlarda Karatay, zeytinyağını sabah akşam birer kaşık tüketilmesini tavsiye ederdi. Bu kez Ramazan ayında tüketilmesi gerektiğinin altını çizen Karatay, özellikle tansiyon, bağırsak ve kalp hastalarının sık sık tüketmesi gereken bir besin olduğunu belirtti. 

Canan Karatay bardak bardak içti! İftar sonrası zeytinyağı detayı - 3. Resim

Karatay açıklamasında "ekmekten, börekten vazgeçin. Zeytinyağı ve zeytinyağlı sebze yemekleri yerseniz, zayıflarsınız. Zeytinyağı yiyin, zayıflayın" sözlerine yer verdi. 

  • Kalp hastalığı riskini azaltır.
  • Antioksidan özellikler sağlar.
  • İltihaplanmalara iyi gelir.
  • Beyin ve damar sağlığına katkı büyüktür.
  • Kanserin baş düşmanıdır.

Kaynak: tgrthaber.com.tr
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...